0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Mart 2023 Salı 20:17:00 - Güncelleme:28 Mart 2023 Salı 20:17:00

Başkan Erdoğan'dan terörle mücadele vurgusu... "Nerede terörist varsa tepesine biniyoruz"

Başkan Erdoğan, Sincan'daki İnsani Yardım Tugayı'nda Mehmetçik ile İftar Programı'nda konuştu. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Başkan Erdoğan, "Nerde bir terörist varsa tepesine biniyor, inlerini başlarına geçiriyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah bu gücümüzü karada, havada, karada daha da arttıracak projelerle milletimizin önüne çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, Sincan'daki İnsani Yardım Tugayı'nda Mehmetçik ile İftar Programı'nda konuştu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

22 sene önce kurulan İnsanı Yardım Tugayı'mız da kendi sorumluluk alanıyla bu destanın önemli bir parçasıdır. 6 Şubat depremlerinde 3 saat içinde afete hareket için hazır hale gelen tugay onlarca canımızı kurtarmıştır.

Her ne kadar birileri fitne çıkartmak için sürekli zırvalayıp dursa da biz askerlerimizin deprem bölgesinde fedakarca yürüttüğü çalışmaları iyi biliyoruz.

Tüm askerlerimize şahsım, ailem ve milletim adına şükranlarımızı sunuyorum. Bu vesileyle bir kez daha depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Maalesef geçmişin ihmalleri ve eksikleri yüzünden ülkemizde tabii afetlere hassasiyet taşıyan pek çok yerleşim yeri var.

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla 3 milyon 300 bin aileyi TOKİ konutları ile 1 milyon 200 bin aileyi güvenli ve huzurlu evlere kavuşturduk.

Son 20 yılda zirvesine ulaştırdığımız demokrasi ve kalkınma yatırımlarımız sayesinde artık her alanda kendimize olan güvenimiz artmıştır. Her alanda kalkınmasını belli bir seviyeye getirmiş alt yapısının kurmuş bir ülke haline geldik.

Nerde bir terörist varsa tepesine biniyor, inlerini başlarına geçiriyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah bu gücümüzü karada, havada, karada daha da arttıracak projelerle milletimizin önüne çıkacağız.

Dikkatle, özenle, kararlılıkla sürdürdüğümüz savunma sanayi projelerimizi siyasi ve ekonomik gücümüzün tamamlayıcısı haline getirme safhasındayız.

Etiketler : başkan erdoğan terör iftar mehmetçik ramazan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX