0530 708 54 54
0530 708 54 54
22 Nisan 2022 Cuma 15:30:00 - Güncelleme:22 Nisan 2022 Cuma 15:50:00

Başkan Erdoğan'dan Pençe-Kilit Operasyonu açıklaması: Terör örgütü can çekişiyor

Cuma namazı çıkışı Pençe-Kilit Operasyonu'yla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şu anda terör örgütünün can çekişmesi anlamına gelen bir harekat.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca operasyondaki şehit sayısının 3'e çıktığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası camiden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı. Bursa ve İstanbul'daki saldırıların sorulması üzerine Erdoğan, "Terör örgütünün son çırpınışları" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi süreç içerisinde özellikle Kuzey Irak'taki harekat, şu anda terör örgütünün can çekişmesi anlamında bir harekat. Son çırpınışları olarak özellikle Kandil'den gelen talimatla da yakım yıkım gibi talimatı yerine getirme gayreti içerisindeler. Pençe harekatında 45 terörist etkisiz hale getirildi. Maalesef bir uzman çavuşumuz şehit oldu, şehitlerimizin sayısı 3 oldu" diye konuştu. "Temizlik harekatı bitene kadar bu iş devam edecek" diyen Erdoğan, "Durmadan usanmadan bu terörle mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Rusya- Ukrayna görüşmelerinin sorulması üzerine Erdoğan, "Ümitsiz değiliz. Bugün ve yarın tekrar görüşme yapmayı planladık. Putin ve Zelenski ile görüşmemiz olacak. İstanbul'daki süreci liderler düzeyinde gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX