0530 708 54 54
0530 708 54 54
05 Mayıs 2022 Perşembe 21:25:00 - Güncelleme:05 Mayıs 2022 Perşembe 21:25:00

Başkan Erdoğan'dan Macron'a seçim tebriği

Kaynak: AA

ABONE OL

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başkan Erdoğan görüşmede, Fransa Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilmesi dolayısıyla Macron'u tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkilerini geliştirecek adımlar ve Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN MACRON'A TEBRİK

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, görüşmede, Fransa Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilmesi dolayısıyla Emmanuel Macron'u tebrik ederek, seçim sonuçlarının Fransa için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Erdoğan, Türkiye-Fransa ilişkilerinin ortak kıta Avrupa'nın küresel rolü bakımından da büyük önem taşıdığını ifade etti.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Türkiye olarak Ukrayna'daki savaşın diplomasi yoluyla sona erdirilmesi noktasında ellerinden gelen tüm çabayı sergilediklerini belirten Başkan Erdoğan, müzakere sürecinin desteklenmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Etiketler : başkan erdoğan Macron türkiye ukrayna
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX