0530 708 54 54
0530 708 54 54
16 Eylül 2022 Cuma 10:20:00 - Güncelleme:16 Eylül 2022 Cuma 11:38:00

Başkan Erdoğan, Özbekistan'da Şanghay Zirvesi'nde

Kaynak: AA

ABONE OL

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'nin yapıldığı kongre merkezine geldi. Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'nde, aile fotoğrafına katılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan'ın Semerkant kentinde temaslarını sürdürüyor. Dün Semerkant'a gelen ve ikili görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere zirvenin yapılacağı kongre salonuna geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün zirve çerçevesinde liderlere de hitap etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de zirvenin yapılacağı alana geldi. Liderler daha sonra aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Zirveye, Şanghay İşbirliği Örgütü üyeleri Rusya, Çin, Hindistan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan ve Pakistan'ın yanı sıra gözlemci üyeler Belarus, Moğolistan, İran'ın liderleri de katılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'in davetlisi olarak zirveye katılacak.

Etiketler : Recep Tayyip Erdoğan Şanghay İşbirliği Örgütü Rusya Çin Hindistan Kazakistan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX