0530 708 54 54
0530 708 54 54
19 Eylül 2023 Salı 01:21:00 - Güncelleme:19 Eylül 2023 Salı 01:21:00

Başkan Erdoğan, PBS'ye konuştu: "Rusya'ya, Batı'ya güvendiğim kadar güveniyorum"

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

Başkan Erdoğan, PBS'ye konuştu. Başkan Erdoğan, "Rusya'ya güvenmemem için hiçbir neden yok, Batı ne kadar güvenilirse Rusya da o derecede güvenilir" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere gittiği ABD'de Amerikan PBS kanalına konuştu.

Başkan Erdoğan, bir soru üzerine, "Son 50 yıldır AB'nin kapısında bekliyoruz ve şu anda Rusya'ya, Batı'ya güvendiğim kadar güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, "ABD'nin Türkiye'ye F 16 savaş uçağı satışı, Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğini onaylamasıyla ilişkilendirilmemeli. Bu iki konunun birbiriyle bağlantılı olmaması gerektiğine inanıyorum" dedi.

"İsveç verdiği sözleri tutmalı. Terör örgütlerinin gösteri ve faaliyetlerini durdurmaları gerekmektedir. İsveç sadece mevzuatta değişiklik yapmış gibi görünüyor ama yeterli değil."

"ABD ile iyi ilişkilerim olduğu gibi Rusya ile de olacak"

Erdoğan, Amerika'yı mı Rusya'yı mı tercih ediyorsunuz sorusuna, "Diplomasi dünya çapındaki uluslarla kazan-kazan senaryosuna dayalı temaslar kurmaktan ibarettir, tıpkı ABD ile iyi ilişkilerim olduğu gibi, aynı şekilde Rusya ile de iyi ilişkilerim olacak. Bu şekilde devam edeceğim" cevabını verdi.

Etiketler : Başkan Erdoğan rusya batı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX