0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Ocak 2024 Perşembe 00:29:00 - Güncelleme:25 Ocak 2024 Perşembe 00:29:00

Başkan Erdoğan: İran'la ilişkilerimizi ileriye taşımayı sürdüreceğiz

Başkan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile düzenlediği ortak basın toplantısının ardından ikili ilişkilere yönelik açıklamada bulunarak, 'Asırlardır komşumuz olan İran'la ilişkilerimizi ileriye taşımaya devam edeceğiz' dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 8. Toplantısı'nda bir araya geldi.

Başkan Erdoğan, toplantının akabinde gerçekleşen anlaşmaların imza töreninin ardından düzenlenen ortak basın toplantısı sonrası, sosyal medya X hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

Başkan Erdoğan, sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajda, asırlar boyu süren Türkiye - İran ilişkilerinin ileriye taşınacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

"İran Cumhurbaşkanı Sayın Reisi ve heyetini Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyimizin 8. toplantısı vesilesiyle Ankara'da misafir etmekten büyük memnuniyet duydum.

Asırlardır komşumuz olan İran'la ilişkilerimizi ileriye taşımaya devam edeceğiz."

Etiketler : etiket1 Türkiye-İran ilişkileri komşuluk etiket2 işbirliği etiket3 geleceğe yönelik
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX