0530 708 54 54
0530 708 54 54
27 Şubat 2023 Pazartesi 17:31:00 - Güncelleme:27 Şubat 2023 Pazartesi 17:31:00

Başkan Erdoğan: Dünyada böyle felaket yaşayıp kısa sürede toparlanan ülke yok

Başkan Erdoğan, "Dünyada bu kadar geniş alanda, çok nüfusun etkilendiği büyük felakete maruz kalıp da bizim kadar hızlı toparlanabilecek bir başka ülke olmamıştır." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan, Türkiye, depremiyle seliyle yaşadığı her felaketin izlerini kısa sürede silmiştir. Bu depremde de aynını yapacağız. Dünyada bu kadar geniş alanda, çok nüfusun etkilendiği büyük felakete maruz kalıp da bizim kadar hızlı toparlanabilecek bir başka ülke olmamıştır" dedi.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde konuşan Başkan Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

Adıyaman şehrimizde merkezin yanı sıra Gölbaşı'nın da içinde olduğu ilçelerimizde yıkımlar ve can kayıpları yaşandı. Adıyamanlı kardeşlerime ve tüm milletimize geçmiş olsun diyorum.

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat tarihli depremler devam eden yaklaşık 10 bin artçı sarsıntısı ile yüreklerimizde derin yaralar açtı. Kaybettiğimiz canların ve evlerin, hayatların acısı şüphesiz ki içimizde kalacak. Ölenleri geri getirmek elimizde değildir.

Ölenleri geri getirmek elimizde değildir. Kalanların yaralarını sarmak, yıkılanların yerine yenisini yapmak elimizdedir. Adıyaman'da ilçeleriyle birlikte 50 bin konut ve köyevi yapacağız.

"50 BİN KONUT VE KÖY EVİ YAPACAĞIZ"

Yıkılanların yerine yenisini yapmak bizim elimizdedir. Hemen kolları sıvadık, güvenli ve yeni konutların inşası için çalışmaya başladık. 50 bin konut ve köy evi yapacağız. Hasar tespit çalışmalarından sonra bu sayı artabilir.

Dünyada bu kadar geniş alanda, bu kadar çok nüfusun etkilendiği büyük bir felakete maruz kalıp da bizim kadar hızlı toparlanabilecek bir başka ülke yoktur.

Türkiye, depremiyle, seliyle, terörüyle yaşadığı her felaketin izlerini kısa sürede silmiştir. Van'da, Bingöl'de, Simav'da, Elazığ'da... Bunu her afetten sonra yaptık.

Değerli kardeşlerim, birçok şehrimizde yaşadığımız gerek sel gerek deprem hepsinin altından kalkmayı başardık. Hepsini yeniden hayata geçirdik. Vatandaşımızı evlerine kavuşturduk.

"MAĞDUR KİMSEYİ BIRAKMAYACAĞIZ"

Bu depremde de aynını yapacağız. Müsterih olun. Aç açıkta, sahipsiz, mağdur kimseyi bırakmayacağız. Depremzede her vatanadaşımıza ayni ve nakdi her türlü yardımı sağlıyoruz. Önce geçici barınma alanlarında sonra da kalıcı konutlarda hep yanınızda yer alacağız.

Bu büyüklükte bir afette elbette kimi eksiklikler yaşanabiliyor. Emin olunuz devlet olarak tüm gücümüzle bunları tamamlamanın gayreti içindeyiz.

"1 YIL İÇİNDE YENİ YUVALARINIZA KAVUŞTURACAĞIZ"

Verdiğimiz sözleri tutarak 1 yıl içerisinde sizleri yeni yuvalarınıza kavuşturacağız. Sizleri bir kez daha sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX