0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Eylül 2022 Salı 20:22:00 - Güncelleme:20 Eylül 2022 Salı 23:40:00

Başkan Erdoğan'dan New York'ta diplomasi trafiği

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York'ta BM Genel Sekreteri Guterres ve Ürdün Kralı 2. Abdullah ile bir araya geldi.

BM 77. Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'ta bulunan Başkan Erdoğan, temaslarını sürdürüyor.

Başkan Erdoğan, BM Genel Kurulu'na hitabının ardından BM Genel Merkezi'nde Guterres ile görüştü.

BAŞKAN ERDOĞAN, ÜRDÜN KRALI 2. ABDULLAH İLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York'ta Ürdün Kralı 2. Abdullah ile de bir araya geldi.

Birçok ülkenin devlet ve hükümet başkanları ile görüştü

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bir görüşme gerçekleştiren Başkan Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'i de kabul etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile görüşmesinin ardından yanlarına gelen Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol ile bir süre sohbet etti.

Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol'dan Erdoğan'ın NATO'daki rolüne takdir

Başkan Erdoğan, sohbet sırasında Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol'u tanıştırdı.

Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO'daki rolünü ve liderliğini takdir ettiklerini söyledi.

Başkan Erdoğan, Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol'un kendisini ülkesine davet etmesi üzerine, en yakın zamanda Güney Kore'ye bir ziyaret planladığını belirterek, "Görüşmemiz lazım. Yapacağımız çok işler var" dedi.

Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol ayrıca eşi Kim Kun-hee'nin Başkan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde New York'ta düzenlenen Türk mutfağı programına katılacağını da aktardı

Başkan Erdoğan, BM Genel Merkezinde Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeul, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina Vecid ile de sohbet etti.

Başkan Erdoğan'ın Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile sohbetine BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de eşlik etti.

Başkan Erdoğan ve Zelenskiy telefonda görüştü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşme, Başkan Erdoğan'ın BM Genel Kurulu hitabı öncesinde yapıldı.

İsrail Başbakanı Yair Lapid ile bir araya geldi

Başkan Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York'ta İsrail Başbakanı Yair Lapid ile bir araya geldi.

Başkan Erdoğan, FIFA Başkanı Infantino'yu kabul etti

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu'na katılmak üzere geldiği New York'ta FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu, Türkevi'nde kabul etti.

Etiketler : başkan erdoğan BM genel kurul
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX