0530 708 54 54
0530 708 54 54
29 Haziran 2023 Perşembe 15:36:00 - Güncelleme:29 Haziran 2023 Perşembe 15:36:00

Başkan Erdoğan'dan İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması skandalına çok sert tepki: Tahrik ve tehdit siyasetine boyun eğmeyeceğiz!

Başkan Erdoğan, AK Parti bayramlaşma programına telekonferansla katıldı. Başkan Erdoğan yaptığı konuşmada, İsveç'teki Kur'an-ı Kerim provokasyonuna tepki göstererek, "Türkiye olarak tahrik siyasetine de tehdit siyasetine de kesinlikle boyun eğmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum" dedi. Başkan Erdoğan, kutsallara hakaretin düşünce özgürlüğü olmadığını ifade ederek, "Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin düşünce hürriyeti olmadığını Batılı kibir abidelerine eninde sonunda öğreteceğiz" dedi.

Başkan Erdoğan, AK Parti bayramlaşma programına telekonferansla katıldı.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bayramın ilk günü mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yönelik İsveç'te yapılan alçak saldırıyı işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında buna izin verenler de emellerine ulaşamayacaktır

Dünyanın dört bir köşesindeki 2 milyar Müslüman'ın kalbi aynı manevi iklimde huzur ve sükûn buluyor. Ancak İslam ve insanlık düşmanları, polis korumasında gerçekleştirdikleri provokasyonlarla bu iklime gölge düşürmeye çalışıyor.

Bayramın ilk günü mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yönelik İsveç'te yapılan alçak saldırı bunlardan biridir. Bu cürmü işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında buna izin verenler, bu alçaklığa göz yumanlar da emellerine ulaşamayacaktır."

Türkiye olarak tahrik siyasetine de tehdit siyasetine de kesinlikle boyun eğmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum. Terör örgütleriyle ve İslam düşmanlığıyla kararlı mücadele edilinceye kadar tepkimizi en güçlü şekilde ortaya koyacağız

Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası hızlıca Meclisimizin takdirine sunacağız

Özellikle rekabet seviyesi oldukça yüksek seçimler sonrasında Kurban Bayramı'nın halkımızın farklı kesimleri arasında samimi bir kucaklaşmaya vesile olmasını diliyorum

Muhalefet cephesinde seçimlerden bu yana yaşananlar karşımızdakilerin çaplarını ve ufuklarını bir kez daha ortaya koymuştur

"BATILI KİBİR ABİDELERİNE ÖĞRETECEĞİZ"

"Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin düşünce hürriyeti olmadığını Batılı kibir abidelerine eninde sonunda öğreteceğiz."

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN YEREL SEÇİM MESAJI

31 Mart 2024 yerel seçimleri tıpkı 30 yıl önceki 1994 seçimleri gibi inşallah belediyecilikte yeni bir milat olacaktır.

Etiketler : Başkan Erdoğan AK Parti Teşkilatları BAYRAMLAŞMA
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX