0530 708 54 54
0530 708 54 54
05 Nisan 2020 Pazar 10:27:00 - Güncelleme:05 Nisan 2020 Pazar 11:06:00

Bakan Soylu'dan 'Örgüt yalakası' CHP'li Özgür Özel'e çok sert tepki

Cezaevinde başlattığı ölüm orucu sonucu hastaneye kaldırılan ve hayatını kaybeten Grup Yorum'un üyelerinden Helin Bölek hakkında paylaşım yapan CHP'li Özgür Özel'e İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan sert cevap geldi. DHKP-C'liler için 'Gün diğer ölüm orucundakileri yaşatma günüdür' diyen Özel'e Bakan Soylu 'Gerçek yüzünüz bir kez daha görüldü örgüt yalakaları' şeklinde sert tepki gösterdi.

Cezaevindeyken ölüm orucuna başlayan daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum'dan Helin Bölek'in ölümü üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yaptığı paylaşıma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan sert cevap geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medya hesabından Grup Yorum'dan Helin Bölek'in ölümü üzerine paylaşım yaptı.

Özel, "Grup Yorum mensubu sanatçı Helin Bölek'in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin üzüntüsü içindeyiz. Gün, ölüm orucunu sürdüren Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek'i yaşatmak için harekete geçme günüdür. Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir." açıklamasını yaptı.

BAKAN SOYLU'DAN ÇOK SERT CEVAP: ÖRGÜT YALAKALARI

Bakan Soylu, sosyal medya hesabından CHP'li Özgür Özel'e çok sert cevap verdi.

Gerçek yüzünüzün bir kez daha görüldüğünü belirten Soylu, ''Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz. Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz

@eczozgurozel Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları'' ifadelerini kullandı.Etiketler : süleyman soylu özgür özel dhkpc terör
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX