0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Nisan 2024 Pazartesi 21:26:00 - Güncelleme:15 Nisan 2024 Pazartesi 21:26:00

Bakan Koca sosyal medya hesabından duyurdu: Prof. Dr. Sezer Hatemi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sezer Hatemi vefat ettiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

İhtisas dönemi hocalarımdan Prof. Dr. Sezer Hatemi'nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, başta eşi Prof. Dr. Hüsrev Hatemi ve yakınları olmak üzere, sevenlerine, hekim camiamıza başsağlığı diliyorum.

Prof. Dr. Sezer Hatemi (ortada), Cerrahpaşa'da Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı'nın kurucularındandı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Prof. Sezer hocamız, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Bölümünün kurucusuydu. Öğrencileri onu daima saygıyla anacak.

Prof. Dr. Sezer Hatemi'nin Eşi Prof. Dr. Hüsrev Hatemi 2023 Necip Fazıl Saygı Ödülü'nü almıştı

İhtisas alanı olan hekimlikteki araştırma ve incelemeleriyle önemli bir konuma sahip olmakla birlikte, edebiyatımıza nevi şahsına münhasır bir ses ve renk getiren şiirleri, denemeleri, hatıra kitapları, sohbetleri ve yetiştirdiği talebeleriyle medeniyet dünyamızda unutulmaz bir yer edinmesi sebebiyle Necip Fazıl Saygı Ödülü'ne layık görülmüştü.

Necip Fazıl'ın mıknatıs gibi olduğunu belirten 2023 Necip Fazıl Saygı Ödülü sahibi Hüsrev Hatemi, "TürkMedya'nın Necip Fazıl Ödülleri tesis etmesi, çok etkili olmuş bir yazarı unutturmamak gibi önemli bir gayeye yönelik çok olumlu bir davranıştır. Bu ödüllerin yıllar boyu devam etmesini dilerim. Bu ödüllerden birinin de bana verilmesi ömrümün son devrinde bana da mutluluk sebebi olmuştur." demişti.

Etiketler : Fahrettin Koca Sağlık Bakanı vefat Prof. Dr. Sezer Hatemi Hayatını Kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX