Bakan Fidan'dan yoğun diplomasi trafiği

Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2024 Cumartesi 16:48:00

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2024 Cumartesi 16:48:00

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 15. İslam Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu Gambiya'nın başkenti Banjul'de birçok ülkeden temsilciler ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gambiya'nın başkenti Banjul'da katıldığı 15. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi kapsamında bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

AZERBAYCAN

Bakanlığın X sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Bakan Fidan'ın, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 15. İslam Zirvesi marjında Gambiya'nın başkenti Banjul'da, Bayramov ile bir araya geldiği bildirildi.

İİT'ye üye ülkelerin her 3 yılda bir düzenlediği zirve, bu sene 4 ve 5 Mayıs'ta Batı Afrika'nın en küçük ülkesi Gambiya'da yapılıyor.

SOMALİ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gambiya'nın başkenti Banjul'da katıldığı 15. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi kapsamında Somali Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Ahmed Muallim Fiqi ile görüştü.

FAS

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita (solda) ile bir araya geldi.

TATARİSTAN

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 15. İslam Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu Gambiya'nın başkenti Banjul'da, Tataristan Cumhuriyeti Reisi Rüstem Minnihanov (solda) ile bir araya geldi.

SUDAN

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Sudan Dışişleri Bakan Vekili Hüseyin Avad Ali Muhammed ile bir araya geldi.

İRAN

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 15. İslam Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu Gambiya'nın başkenti Banjul'da, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan (solda) ile bir araya geldi.