0530 708 54 54
0530 708 54 54
22 Şubat 2024 Perşembe 00:40:00 - Güncelleme:22 Şubat 2024 Perşembe 00:40:00

Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi

Kaynak: AA

ABONE OL

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında bulunduğu Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Görüşmede Gazze konusunda tam ateşkesin bir an önce sağlanması için atılabilecek adımları ele alındı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Gazze konusunda tam ateşkesin bir an önce sağlanması için atılabilecek adımları ele aldı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı için bulunduğu Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde Blinken ile bir araya geldi.

Görüşmede, Gazze konusunda tam ateşkesin bir an önce sağlanması için atılabilecek adımlar ele alındı.

Ukrayna'daki savaş, NATO'nun genişleme süreci, Azerbaycan-Ermenistan barış görüşmeleri ve diğer bölgesel gelişmelerin ele alındığı görüşmede, ilerleyen dönemde düzenlenecek üst düzey ziyaretlerin takvimi konuşuldu.

Etiketler : Hakan Fidan G20 Toplantısı Rio de Janeiro
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX