0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Eylül 2022 Çarşamba 09:52:00 - Güncelleme:14 Eylül 2022 Çarşamba 12:22:00

Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan provokasyonlarından vazgeçmeli

Bakan Çavuşoğlu: 'Kalıcı bir barış ve istikrar istiyorsak Ermenistan provokasyonlarından vazgeçmeli. İş birliğine yönelik samimi adımlar atmalı.'dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'da diplomasi muhabirleri ile buluşma programında konuştu.

Diplomasi Muhabirleri Toplantısı'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Kalıcı bir barış ve istikrar istiyorsak Ermenistan provokasyonlarından vazgeçmeli. İş birliğine yönelik samimi adımlar atmalı" ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN - ERMENİSTAN ARASINDAKİ ÇATIŞMALAR

Azerbaycan-Ermenistan sınırında iki ülke askeri birlikleri arasında yoğun çatışmalar başlamıştı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı Ermenistan ordusunun Azerbaycan'la sınırın Daşkesen, Kelbecer, Laçın ve Zengilan istikametlerinde geniş çaplı provokasyonda bulunduğunu duyurmuştu.

Azerbaycan ordusunun sınırdaki bazı mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateş altına alınmış, saldırılarda Azerbaycan ordusu 50 şehit vermişti.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan da çatışmalarda 49 askerlerinin öldüğünü açıklamıştı

Etiketler : Azerbaycan Savunma Bakanlığı Paşinyan Ermenistan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX