0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
15 Şubat 2023 Çarşamba 17:00:00 - Güncelleme:15 Şubat 2023 Çarşamba 17:00:00

Asrın felaketinde ses oldular

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilendiği illerde işitme engellilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı görev yapan işaret dili tercümanları seferber oldu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilendiği illerde işitme engellilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı görev yapan işaret dili tercümanları seferber oldu. 110 kişilik ekip, depremin ilk gününden itibaren işitme engelli depremzedelerle daha hızlı iletişim kurmak, ihtiyaçlarını karşılamak üzere sahada çalışmalara katılıyor.

Osmaniye'de depremzedelere yardım eden 27 yaşındaki tercüman Keziban Şipar işitme engelli depremzedelerin barınma, işitme cihazı, cihaz pili ve biyonik kulak gibi ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda aracılık ediyor. Şipar, "Amacımız, duymadıkları için onların eli ayağı olmak, duymalarını sağlamak. Bu mesleği yaptığım için gerçekten gurur duyuyorum" dedi.

Etiketler : Asrın felaketinde ses oldular Kahramanmaraş merkezli depremler Keziban Şipar
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX