0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Mayıs 2023 Pazar 19:37:00 - Güncelleme:14 Mayıs 2023 Pazar 19:37:00

Almanya Başkonsolosluğu'ndan seçim provokasyonu!

14 Mayıs tarihi seçim günü Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu, provokatif bir paylaşıma imza attı.

Şimdiye kadar herhangi bir olumsuz gelişmenin kayıtlara geçmediği Türkiye'deki seçim süreci ile ilgili Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan provokatif bir paylaşım yapıldı.

Konsolosluktan yapılan açıklamada sandıkların kapanmasının ardından olayların çıkabileceği konusunda Alman vatandaşları uyardı. Enerji ve iletişim hatlarında da kesinti olabileceği öne sürülen uyarıda şehirde dolaşılmaması gerektiği belirtildi.

"BU AKŞAM ŞEHİRDE DOLAŞILMAMASINI TAVSİYE EDİYORUZ"

Almanya Başkonsolosluğu'ndan yapılan skandal açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Seçim sonucunun belirsizliği ve adayların sonuçlara muhtemel tepkisi göz önüne alındığında, sandıkların kapanmasından sonraki saatlerde huzursuzluk yaşanabileceği göz ardı edilemez. Bu akşam şehirde dolaşılmamasını tavsiye ediyoruz. Enerji ve iletişim hatlarında kesinti olabileceğinden de korkulmaktadır. Bunun için elinizden geldiğince hazırlanmanızı öneririz.
Etiketler : türkiye 14 mayıs seçim almanya başkonsolosluğu provokatif paylaşım
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX