0530 708 54 54
0530 708 54 54
23 Şubat 2023 Perşembe 08:11:00 - Güncelleme:23 Şubat 2023 Perşembe 08:11:00

‘Akşener dosyası' ihraç getirdi... CHP, Yaşar Okuyan'ı kovdu!

Kaynak: AKŞAM GAZETESİ

ABONE OL

Meral Akşener'le ilgili Kılıçdaroğlu'na dosya verdiğini dile getiren Yaşar Okuyan, CHP Genel Başkanı'yla görüşmesinden bir gün sonra partiden ihraç edildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için "Elimde belgeler var onu sokağa çıkarmam" diyen eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan partisinden ihraç edildi. Okuyan elinde bir dosya ile dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğüne ilişkin paylaşımlar yaptı.

İYİ Parti'den görüşmeye yönelik peş peşe tepki gelirken CHP'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Yaşar Okuyan'ın CHP ile ilişiğinin kesildiği duyuruldu.

İYİ PARTİ'DEN CHP'YE TEPKİ

Görüşmeye ilişkin paylaşılan fotoğrafta Yaşar Okuyan'ın elindeki kağıtlar dikkat çekti ve 'söz konusu belgeler bunlar mı' sorusunun sorulmasına neden oldu. Kılıçdaroğlu'nun Yaşar Okuyan ile görüşmesinin ardından İYİ Parti'den peş peşe üst düzey tepkiler geldi. İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, "Bu görüntüyü kabul etmiyorum" dedi. CHP'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise, "Sayın Okuyan'ın partimiz ile ilişiği kesilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadeleri kullanıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX