AK Partili İnan'dan gençlere çağrı: Gelin, Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında birleşelim

Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe 07:39:00

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe 07:39:00

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, "Seçim sonuçlarına göre 28. Dönem'de meclise giren en genç 5 milletvekilinin 4'ü AK Parti'den. Gelin, gençlere değer, yetki ve sorumluluk veren Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında birleşelim." açıklamasında bulundu.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, sosyal medya üzerinden mesaj yayımladı.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili İnan, 28. Dönem'de meclise giren en genç 5 milletvekilinin 4'ü AK Parti'den olduğunu vurguladı.

"Seçim sonuçlarına göre 28. Dönem'de meclise giren en genç 5 milletvekilinin 4'ü AK Parti'den. AK Partimiz, 30 yaşın altındaki 4 genci aday göstererek meclise gönderdi. Gençleri sürekli manipüle etmeye çalışan, duygularıyla oynayarak kışkırtan millet ittifakı ise bu tavrını seçim gecesi ve sonraki günlerde dahi sürdürdü. Çok değil, en fazla 3-4 saat sonra doğrusunu tüm Türkiye'nin öğreneceği yalanları söylemekten, kendilerine oy vermiş gençlerin ruh halini darmadağın etmekten geri durmadılar. Öte yandan hiçbir ciddi siyasi makamda yahut karar alma sürecinde gençlere yer vermediler."

"GENÇ KARDEŞLERİME ÇAĞRIMDIR"

Öte yandan İnan, "Genç kardeşlerime çağrımdır; gelin, gençlere değer, yetki ve sorumluluk veren Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında birleşelim. Gelin, siyasete gençlik kollarında başlamış tek liderle birlikte enerjinizi ve heyecanınızı ülkemiz için faydaya çevirelim. Her şeye rağmen CHP'ye bağlılık hisseden genç arkadaşlarıma da bir tüyo vereyim. Gençlik siyasetinin zorluklarını çok iyi biliyorum. CHP Gençlik Kolları'nda gençliğinizin en güzel zamanlarını harcayacağınıza iyi kötü bir parti kurun, hiç oyunuz olmasa dahi CHP'den 8-10 adet milletvekilliği alır, siyasetinizi TBMM çatısı altında milletvekili olarak sürdürerek şimdikinden katbekat fazla genç temsili sağlarsınız." diye ekledi.