0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Haziran 2023 Çarşamba 16:26:00 - Güncelleme:28 Haziran 2023 Çarşamba 16:26:00

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İsveç'e tepki: Şiddetle kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İsveç'in bir cami önünde Kur'an-ı Kerim yakmak için yapılan başvuruya onay vermesini sert şekilde kınadı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç makamlarının cami önünde Kur'an-ı Kerim yakmak için yapılan başvuruya onay vermesini lanetledi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"İsveç makamlarının Kurban Bayramı günü bir cami önünde Kur'an-ı Kerim yakmak için yapılan başvuruya onay vermesini lanetliyoruz. İsveç Yüksek Mahkemesi'nin nefret suçlarını himaye eden tutumunu şiddetle kınıyoruz.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Kur'an-ı Kerim'e karşı yapılmış her saygısızlık insanlık suçudur. Bu lanetli eylemlere karşı siyasi ve hukuki her zeminde en güçlü şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz..."

Etiketler : AK Parti Ömer Çelik İsveç cami olayı Kuran-ı Kerim yakma başvurusu kınama
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX