0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Mayıs 2020 Cuma 11:25:00 - Güncelleme:15 Mayıs 2020 Cuma 11:59:00

Ahmet Türk'ten sırrı bozan Sırrı Süreyya Önder'e: İktidarın eline koz verdik

HDP'li Ahmet Türk, HDP-CHP ve İP arasındaki herkes tarafından bilinen ama bir türlü açıklanmayan ittifakı ifşa eden HDP'li Sırrı Süreyya Önder'e, "iktidarın eline koz verdik" sözleriyle yüklendi.

Meral Akşener'in, daha önce "Kürt siyasal hareketinin temsilcisi" ilan ettiği HDP ile ilgili görüşünü değiştirerek "Onları Kandil'in yanında konumlandırıyoruz" çıkışı Millet İttifakı'nda deprem etkisi yaptı.

ÖNDER İFŞA ETTİ: KİMİNLE ÇALIŞALIM DİYE SORDULAR

Akşener'e cevap HDP'li Sırrı Süreyya Önder'den geldi. Önder'in "Düne kadar bize 'Kiminle çalışalım' diye soran, aracı gönderen İYİ Parti bugün saygısızlık yapamaz" çıkışı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

AHMET TÜRK KIZDI: SAKLI KALMASI GEREKEN ŞEYLER VARDIR

Krize ilişkin konuşan HDP'li Ahmet Türk, söz konusu aracıya şahit olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Bu açıklamayı (Sırrı Süreyya Önder’in açıklaması) hayretle karşıladım. Siyasette saklı kalması gereken bazı şeyler vardır.

"İKTİDARIN ELİNE KOZ VERDİK"

Ayrıca bugün iktidarın eline bu gibi kozları vermek, suni bir gündem yaratmak için de böyle bir açıklamayı çok yerinde ve zamanında bulmadım. Bundan dolayı da biraz rahatsızlığımı da ifade ettim.

Etiketler : Ahmet Türk Sırrı Süreyya Önder HDP İYİ Parti Meral Akşener CHP millet ittifak ifşa itiraf iktidar
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX