0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Mart 2023 Cumartesi 08:18:00 - Güncelleme:25 Mart 2023 Cumartesi 08:18:00

Ağıralioğlu sözünde durmadı! 'Kırgın bir şekilde oy verilecek'

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmadığını açıkladı. Geçtiğimiz gün istifa sinyali verip ardından 6'lı koalisyonu birbirine katan Ağıralioğlu 'Kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek.' ifadeleri kullandı.

6'lı koalisyonun ortakların İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, milletvekilliği aday adaylığı başvurusuna bulunmadığını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığını eleştiren ve karşı çıkan İYİ Partili Ağıralioğlu, CHP ile HDP arasındaki iş birliğini sert sözlerle eleştirmişti.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İYİ Partili Ağıralioğlu, "Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım" ifadelerini kullandı.

"BU VEBALE ORTAK OLMAYACAĞIM"

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan İYİ Partili Ağıralioğlu, "Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım" ifadelerine yer verdi.

Ağıralioğlu, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Elli yıllık ömrümü ve mücadelemi sadece ve sadece kendisine adadığım; Aziz Türk Milleti: Bildiğiniz üzere, siyaseti kalbimle yapıyorum ve hep muhafaza etmeye gayret gösterdiğim nezaketli bir üslup hattı üzerinde konuşmaya gayret ettim, eleştirilerimi yaptım ve de mücadele ettim.

Bugüne kadar da hep inandıklarımı konuştum, hep kalbimden gelenleri ve doğru bildiklerimi söyledim. Hiç riyakârlık yapmadım, milletime hiç yalan söylemedim, ne arkadaşlarımı ne milletimi kandırmadım ve bilerek yanlışı savunmadım. Bu dosdoğru istikamet üzere de bir hat inşa ettim.

Siyasi rakiplerimize tenkitlerimizi ifade ederken kullandığım dile özellikle dikkat ettim. Ayrıştıran, kutuplaştıran ve milletimizi bıktıran kavga, hakaret ve tehdit diline de asla tevessül etmedim. Milletimizin hakkı için haykırdım ve doğru bildiklerimi de ısrarla savundum.

Bildiğiniz üzere, TBMM'de düzenlediğim basın toplantısı ile itirazlarımı ve şerhlerimi de ilkeli siyaset ve şahsiyetimize borcumuzun bir gereği olarak milletim ile paylaştım. Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım.

İrademi beyan ettim. İradem nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilâtlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.

Benim kararım, daha önce ifade ettiğim kendi sözlerimin gereğidir. Beş yıldır birlikte mücadele ettiğim; kendilerini çok sevdiğim, kendilerinin de beni çok sevdiğine inandığım İYİ Parti ailesinin hiçbir ferdinin, bu itiraz sebebiyle üzülmesini ve itham edilmesini de asla istemem.

Şahsiyetimi ve iddialarımı, sahici olmayan bir sahte sürece kurban etmeyeceğim. Doğruyu söylerken susmamızın beklendiği bir ortamda, inanmadığımıza inanıyor gibi, güvenmediğimize güveniyor gibi davranmaktansa kendimi milletimizin vicdanına emanet ediyorum. Allah kerimdir...

Etiketler : 6'lı koalisyon İYİ Parti Yavuz Ağıralioğlu
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX