0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Şubat 2023 Salı 22:07:00 - Güncelleme:14 Şubat 2023 Salı 22:07:00

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Flake: Önümüzdeki gün, hafta ve aylarda elimizden geleni yapmaya kararlıyız

Kaynak: AA

ABONE OL

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ülkesinin yardımlarının süreceğini söyledi.

Flake, ülkesinin gönderdiği yardım malzemelerinin ulaştığı İncirlik Hava Üssü'nde yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaşanan depremlerin Amerikan halkını derinden etkilediğini dile getirdi.

Deprem bölgesindeki birçok yeri daha önce eşi Cheryl Flake ile gezdiğini anlatan Flake, "Bu seyahatlerimiz sırasında Türk halkının misafirperverliğini de bizzat görme imkanı bulduk." dedi.

Büyükelçi Flake, yardımların süreceğini aktararak, "Büyükelçilik, konsolosluk camiamız, hepimiz, meydana gelen afet nedeniyle derinden sarsıldık ve yardım etmek istiyoruz. Türk halkının ihtiyaç duyduğu şeyleri temin etmek amacıyla Türk muhataplarımızla yakın çalışma içerisindeyiz. Geçen hafta boyunca iki Kentsel Arama ve Kurtarma (USAR) ekibi, depremzedelerin enkazdan kurtulmasını sağlamak için Adıyaman'da çok yoğun çalışma yürüttü." diye konuştu.

Amerikan halkının, elinden gelen her türlü yardımı sağladığını belirten Flake, "Kaynak toplamakta, kan, gıda ve tıbbi malzeme bağışında bulunmakta ve tabii ki Türk halkıyla dayanışma mesajları paylaşmaktadır. Bu süreç ne kadar uzun sürerse sürsün, Türk dostlarımıza yardımcı olmak amacıyla önümüzdeki gün, hafta ve aylarda elimizden geleni yapmaya kararlıyız. Geçmiş olsun Türkiye." ifadesini kullandı.

Etiketler : deprem bölgesi Jeffry Flake kahramanmaraş
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX