• BIST
  114809
 • Dolar
  6,8660
 • Euro
  7,7836
 • Altın
  398,7240
0530 708 54 54
0530 708 54 54
10 Ekim 2019 Perşembe 09:28:00 - Güncelleme:10 Ekim 2019 Perşembe 09:28:00

Sayısal Loto sonuçları belli oldu: İşte 9 Ekim 2019 Sayısal Loto çekiliş sonuçları sizlerle

Sayısal Loto sonuçları belli oldu. Merakla beklenen 9 Ekim sayısal Loto sonuçları, açıklandı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nce (MPİ) her hafta çarşamba ve cumartesi günleri düzenlenen Sayısal Loto oyununun bu haftaki ilk çekilişi bu akşam gerçekleştirildi. Sayısal Loto oynayan vatandaşlar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyordu. İşte 9 Ekim 2019 Sayısal Loto çekiliş sonuçları...

9 Ekim Sayısal Loto sonuçları yoğun ilgi görüyor. Sayısal Loto oynayan vatandaşlar çekilişin sonuçlanmasını bekliyor. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nce (MPİ) her hafta çarşamba ve cumartesi günleri düzenlenen Sayısal Loto oyununun bu haftaki ilk çekilişi bu akşam gerçekleştirilecek. 9 Ekim Sayısal Loto sonuçları, çekiliş sonrasında belli olacak. 9 Ekim Sayısal Loto sonuçları açıklandıktan sonra haberimiz içerisinde yer alacak.

SAYISAL LOTO 9 EKİM SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Sayısal Loto 9 Ekim sonuçları: 04, 22, 30, 37, 42, 46


MPİ CANLI YAYIN EKRANI İÇİN TIKLAYIN
 


SAYISAL LOTO NASIL OYNANILIR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.
 
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
 
İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
 
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.


 
Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
 
Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.
 
Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
 
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir..