• BIST
  1114.18
 • Dolar
  7,3246
 • Euro
  8,6659
 • Altın
  456,3630
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
08 Kasım 2019 Cuma 17:37:00 - Güncelleme:16 Aralık 2019 Pazartesi 10:41:00

84. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları sorgulama ekranı

ÖGG 84. Temel Eğitim ve 60. Yenileme Eğitimi Sınavı 20 Ekim Pazar günü gerçekleşmişti. Sınava giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyordu. 84. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçlarının 8 Kasım 2019 tarihinde açıklanacağı duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 84. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor.

84. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı. ÖGG 84. Temel Eğitim ve 60. Yenileme Eğitimi Sınavı 20 Ekim Pazar günü gerçekleşmişti. 84. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları sorgulama ekranı yoğun ilgi görüyor. 84. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçlarının 8 Kasım 2019 tarihinde açıklanacağı duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 84. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçlarına haberimizden erişim sağlanabiliyor..

84. DÖNEM ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN.

 
SINAV SONUCUNA İTİRAZ NE ZAMAN?

11-15 Kasım tarihleri arasında yazılı sınav sonucuna itiraz edilebilecek. Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde Başkanlığın "www.egm.gov.tr/ozelguvenlik" web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET'e itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.

Uygulamalı sınav puanları, en geç 03 Kasım 2019 tarihine kadar Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri tarafından ÖGNET'e girilecektir. Uygulamalı sınav ile ilgili itirazlar İl Emniyet Müdürlükleri Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri tarafından değerlendirilecektir.

Uygulamalı sınav atışları; aday, atış yolu ve görevli sayıları dikkate alınarak belirlenen günde bitirilecek ve aynı gün atış puanları o il için verilen günün sonuna kadar ÖGNET'e girilecektir. Atış puanı girilmeyen adaylar uygulamalı sınava katılmamış sayılacaktır. ÖGNET'e girişi yapılan atış notlarında değişiklik olması, hatalı kayıt girilmesi halinde resmi yazı ile Özel Güvenlik Daire Başkanlığına bilgi verecektir.

Düzenlenecek olan özel güvenlik sınavında gerek sınav esnasında gerekse sınavın akabinde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için Birleştirilmiş Genelgenin Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitimi Yazılı ve Uygulama Sınavlarında Uyulacak Esaslar ve Sınav Talimatında belirtilen hususlar dikkatli şekilde okunarak ilgililerine gerekli şekilde tebliğ edilecektir.

Birleştirilmiş Genelgenin Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitimi Yazılı ve Uygulamalı Sınavlarında uyulacak esaslara ve sınav talimatında belirtilen hususlara uygun hareket etmeyen kursiyerlerin sınavı geçersiz sayılacak ve yapacakları itirazlar kabul edilmeyecektir.