Yurt genelinde bahar havası, yağış yok!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 13 Nisan hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurt genelinde gün boyu güneşli ve parçalı bulutlu hava hakim olurken herhangi bir yağış hadisesi ise beklenmiyor. Bununla birlikte hava sıcaklıklarının ise mevsim normalleri düzeyinde seyredeceği tahmin ediliyor.

13.04.2020 09:12:00

Yayın Tarihi

13.04.2020 09:13:00

Güncelleme Tarihi
1/6

Hava durumu 13 Nisan raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre bugün yurt genelinde yağış beklenmiyor. Öte yandan sıcaklıklar mevsim normalleri seviyesinde seyrederken gün içerisinde güneşli ve parçalı bulutlu havanın etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Özellikle dışarıda işi olanlar ve çalışanlar haftanın ilk iş gününde bu sorunun cevabını araştırıyor. İşte, 13 Nisan hava durumu raporu…

2/6

HAVA DURUMU - 13 NİSAN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun güneydoğusu ile zamanla kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

3/6

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden, zamanla kuzeybatı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

4/6

Üç büyük ilde hava durumu ise şöyle:

5/6

İSTANBUL °C, 16°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

İZMİR °C, 22°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 19°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu