Başkan Erdoğan'dan Somali'ye yardım paylaşımı!

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Başkan Erdoğan, "#MilliTeknolojiHamlesi ile geliştirdiğimiz solunum cihazları Somalili kardeşlerimize nefes olacak. Medeniyet imkân değil, vicdan meselesidir. Milletimizin imkânları da vicdanı da mazlum ve muhtaçların yanındadır. " diye yazdı.

2.05.2020 14:55:00

Yayın Tarihi

2.05.2020 15:52:00

Güncelleme Tarihi
1/13

Konuya ilişkin paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

#MilliTeknolojiHamlesi ile geliştirdiğimiz solunum cihazları Somalili kardeşlerimize nefes olacak. Medeniyet imkân değil, vicdan meselesidir. Milletimizin imkânları da vicdanı da mazlum ve muhtaçların yanındadır.

2/13

Aziz Milletim, senin kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır!

3/13

TÜRKİYE'DEN GÖNDERİLEN TIBBİ YARDIM SOMALİ'YE ULAŞTI

4/13

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Türkiye'den TSK'ya ait bir uçakla Somali'ye gönderilen tıbbi yardım MOGADİŞU - Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Somali'ye aralarında yerli yoğun bakım solunum cihazının da bulunduğu tıbbi yardım malzemeleri gönderdi.

5/13

Türkiye'den TSK'ya ait bir uçakla Somali'ye gönderilen tıbbi yardım MOGADİŞU - Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Somali'ye aralarında yerli yoğun bakım solunum cihazının da bulunduğu tıbbi yardım malzemeleri gönderdi.

6/13

Somali, yerli yoğun bakım solunum cihazının gönderildiği ilk yabancı ülke oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Milli Savunma, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarınca hazırlanan malzemeler, sabah saatlerinde Mogadişu'ye ulaştı.