'Sakın Abdullah Avcı bir bahane bulmasın''Sakın Abdullah Avcı bir bahane bulmasın'

Spor yazarları Galatasaray'ın Medipol Başakşehir'i 2-1 mağlup ettiği karşılaşma sonrası çarpıcı ifadeler kullandı.

20.05.2019 10:03:00

Yayın Tarihi

20.05.2019 10:04:00

Güncelleme Tarihi
1/7

Ahmet Çakar (Sabah)

Dün gecenin kahramanı böyle maçlar sonrası umumiyetle başrol oyuncusu olan hakemlerdir. Ama dedik ya dün gecenin kahramanı Cüneyt Çakır'dı. Harika ama tek kelimeyle kusursuz bir maç yönetti. VAR yardımıyla birinci golü Diagne'nin elle oynaması nedeniyle, diğer golü de yine VAR yardımıyla ofsayt olduğu için iptal etti. Haftalardır rezil olan Türk hakemliğinin dün gece iftihar yüzüydü.

2/7

Ali Sami Alkış (Star)

Emre’nin sakatlanıp çıkması; Başakşehir’in fabrika ayarlarını/ince ayarlarını/son ayarlarını, artık ne hazırlığı varsa, hepsini silip süpürmüştü. G.Saray (Son anlar hariç) bunun açık faydasını gördü. İkinci yarıyla birlikte, aslan gibi gürlemeye başladı. İki gol atsa da, sayılmadı. Yılmadı, maçı bırakmadı; gerekeni Onyekuru ile yaptı. Kutlu olsun şampiyon... G.Saray’ın olağanüstü hırsına ve Terim’in sihirbazlığına şapka çıkarıyorum.

3/7

Engin Verel (Akşam): 5 günde 2 kupa

Başakşehir 8 puan öndeyken şampiyonluğu vererek unutulmazlar arasına girdi. Sonuç olarak G.Saray camiasını tebrik ediyorum. Galatasaraylı köşe yazarları ve yorumcuları da ayrıca tebrik ediyorum! Bazıları 5 günde 2 kupa alıyor. Bazıları da 5 yılda 1 kupa bile alamıyor.

4/7

Levent Tüzemen (Sabah)

G.Saray'ın genlerinde her zaman finalleri kazanma özelliği vardır. Başakşehir'i de ligi buraya taşıdığı için kutlamak gerekir. Ama büyük takım olamadığınız sürece, taraftara ve medyaya sahip olamadan bu tür finalleri kazanamazsınız. 22'nci bu anlamlı ve kıymetli şampiyonluk, rakiplerinin moralini bozacağı gibi G.Saray'ı da kâra geçirdiği için bu ortamda ciddi bir ekonomik destek sağlayacaktır. Emeği geçen herkesin eline ve yüreğine sağlık.

5/7

Erman Toroğlu (Fotomaç)

Abdullah Avcı sakın bahane bulmasın. Bu 'Galatasaray Canavarı'nı yaratan kendisi oldu. Arada 8 puan fark varken iki maç daha alsaydı dün gece bu canavar onu yutmayacaktı. Bütün bunlar üst üste gelince Galatasaray şampiyon oldu. Tabi işin başka perde arkası da var; Galatasaray, gelecek 1 milyar TL civarındaki parayı iyi kullanırsa Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki farkı daha da açabilir. Onun için de Beşiktaş ve Fenerbahçe, Başakşehir'den yana omuz verdiler. Çünkü bu ikisi önümüzdeki yıl Başakşehir'i badem yaparlardı. Hakemler mi? Bu senenin en kötüleri onlardı. Bütün takımların canına ot tıkadılar. Kimse çıkıp "Bana senden daha fazla haksızlık yapıldı" diyemez.

6/7

Serdar Ali Çelikler (Habertürk)

Galatasaray'ın şampiyon olacağını tahmin ediyordum çünkü bizim ligimizin aslen başladığı son 8 haftayı nasıl oynaması gerektiğini bilen bir ekipçe yönetiliyordu. Tahmin ediyordum çünkü bilhassa baskının iyice arttığı son 5-6 haftayı her anlamıyla oynamayı bilen bir camiaydılar. Tahmin ediyordum çünkü Abdullah Avcı bir final hocası değil. Başakşehir de müthiş bir sezon geçirmesine rağmen son 5-6 haftalık o baskıyı kaldıramayacaktı.