Rusya'da yeni nükleer sızıntı açıklaması

Rusya'da ay başında askeri birlikte bir nükleer patlamanın gerçekleşmiş ve olayda 5 kişi ölmüş, 6 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından Resmi meteoroloji ajansı Rosgidromet, ülkenin kuzeybatısındaki Severodvinsk kentinde patlamanın meydana geldiği 8 Ağustos tarihinde radyasyon seviyesinin 16 kat arttığını duyurmuştu. Nükleer kaza sonrası çok konuşulacak bir açıklama daha geldi.

26.08.2019 10:36:00

Yayın Tarihi

26.08.2019 11:33:00

Güncelleme Tarihi
1/11

Rusya'da ay başında askeri birlikte bir nükleer patlamanın gerçekleşmiş ve olayda 5 kişi ölmüş, 6 kişi yaralanmıştı.

2/11

Olayın ardından Resmi meteoroloji ajansı Rosgidromet, ülkenin kuzeybatısındaki Severodvinsk kentinde patlamanın meydana geldiği 8 Ağustos tarihinde radyasyon seviyesinin 16 kat arttığını duyurmuştu.

3/11

Nükleer kaza sonrası çok konuşulacak bir açıklama daha geldi.

4/11

CNN Türk'ün haberine göre, patlamanın füze motor denemesi sırasında gerekleştiği belirtilmişti.

5/11

CNN Türk'ün haberine göre, patlamanın füze motor denemesi sırasında gerekleştiği belirtilmişti.

6/11

Rusya Savunma Bakanlığı ise kaza sonrası yaptığı açıklamada radyasyon oranının normal kaldığını belirtmiş ancak kuzey Rusya'daki Severodvinsk kent yetkilileri seviyede ufak bir artış olduğunu ifade etmişti.

7/11

Pazartesi günü yapılan açıklamada, bu ayın kuzeyindeki bir roket motoru testi sırasında meydana gelen bir kazadan sonra test numunelerinde stronsiyum, baryum ve lantan radyoaktif izotoplarının bulunduğunu ifade edildi.

8/11

Greenpeace ise radyasyon seviyesinin 20 kat arttığını söylemişti.

9/11

Reuters'ın son dakika haberine göre olayla ilgili bir açıklama daha geldi.

10/11

Resmi meteoroloji ajansı Rosgidromet, ülkenin kuzeyindeki bir askeri üste gerçekleşen kazanın ardından yeni radyoaktif izotoplar tespit edildiğini duyurdu.