Nur Yerlitaş'ın vasiyeti ortaya çıktı

Jüri üyeliğini üstlendiği 'İşte Benim Stilim' yarışmasıyla geniş bir hayran kitlesine ulaşan ve geçtiğimiz sene beyin ameliyatı olan Nur Yerlitaş, 64 yaşında hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören ünlü modacının ölümü ile ilgili detaylar ve vasiyeti belli oldu.

28.04.2020 11:42:00

Yayın Tarihi

28.04.2020 12:47:00

Güncelleme Tarihi
1/13

Bir süredir beyin kanseri tedavisi gören Nur Yerlitaş, 64 yaşında hayata veda etti. Ünlü modacının vefatına ilişkin detaylar da netleşti.

2/13

Nur Yerlitaş'ın, iki gün önce yatakta düşerek ayağını kırdığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

3/13

Magazin muhabiri Burhan Akdağ, Nur Yerlitaş'ın hastaneye kaldırılmasının ardından tedavisine evde devam edildiğini söyledi.

4/13

Nur Yerlitaş, vasiyeti üzerine 7 yıl önce vefat eden annesi Saadet Yerlitaş'ın yanına defnedilecek.

5/13

Ünlü modacının cenazesi, öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Camii'de kılınacak namaz sonrası Ulus Mezarlığında toprağa verilecek.

6/13

Nur Yerlitaş, vefatından 19 saat önce bu fotoğrafını paylaşıp, "Bakma bana öyle, baktığın yerdeyim bende kal #evdekal" yazmıştı.

7/13

Nur Yerlitaş, vefat etmeden önce son olarak Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt'ın sunduğu '2. Sayfa' programına katılmış ve ameliyat sürecini anlatmıştı.

8/13

"Kız kardeşim aradı, 'seni doktora götüreceğim' dedi. Gittik, teşhis koydular. Bir de çok kilo verdim. Dört gün yemek yemiyordum. Ben gurme bir kadınım düşünün. 40 kiloya yakın verdim bu hastalıktan. Sadece sağlık, sağlık ve sağlık. Atölyem açık kız kardeşim orada. Bana 'Sana Milano'da ev tutalım, orada yaşa' dediler. Kabul etmedim. 'Atölyem açık olacak' dedim. Çünkü çok emek verdim."

9/13

"Doktorum 'birkaç ay beklememiz lazım' demişti. 5 ay sonra o tümörün de kendi kendini ürettiği ortaya çıktı. Her gün doktora gidiyorum. Kemoterapiye başlayacağım. Meğer ben 1,5-2 sene önce hastalanmışım. Son televizyon programından iki aylık parayı bırakıp çıktım. Benim 'başım ağrıyor' deyip çıktım. Panik atak diye doktora gittim, meğer tümör beynime yaklaşmış."

10/13

"Ebru Gündeş'in bir günde 2 kez geldiği oluyordu. Hülya Avşar her gün arıyor. Tarkan canım benim. İki ay telefonlara bakmadım, yasaktı. O Tarkan'ın sevgisi saygısı ay neler neler... Çok mutlu oldum. O çok sevdiğim biri. Yıllar önce 3 gömlek hazırlamıştım. Yurt dışında giymişti. Sibel Can öyle. Seda Sayan."