Hem tok kalıp hem de kilo vermek isteyenler buraya

Yaz ayları geldiği için birçoğumuz fazla kilolarımızdan hızlıca kurtulmak istiyoruz. Ama nasıl? Çözümü çok basit! Sayacağımız iştah kesici 10 besin ile dilediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. İşte o besinler…

28.06.2024 21:09:00

Yayın Tarihi

28.06.2024 21:09:00

Güncelleme Tarihi
2/15

Çözümü çok basit! Sayacağımız iştah kesici 10 besin ile dilediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

4/15

BADEM


Antioksidanların yanı sıra önemli oranda E vitamini ve magnezyum içeren badem, iştah kesen ürünler arasında yerini alıyor.

5/15

Bununla birlikte kan şekerini kontrol etmeye ve bağırsak sağlığını geliştirmeye de yardımcı olan badem, tokluk hissi sağlıyor.

6/15

YUMURTA


İştahı kapatan yiyecekler listesinin en önemli üyelerinden biri yumurta. Yüksek protein içeren ve sağlık deposu olarak anılan yumurta, sizi uzun bir süre tok tutabilir.

7/15

BİTTER ÇİKOLATA


En az yüzde 70 oranında kakao içeren bitter çikolataların doğal iştah kapatıcılar olduğunu biliyor muydunuz?

8/15

Kalori yakımına yardımcı olan doymamış yağ asitlerine sahip bitter çikolata, özellikle yemekten 20 dakika önce tüketildiğinde etkili bir iştah kapatıcı hâline geliyor.

9/15

ZENCEFİL


Sindirime yardımcı olan zencefil ayrıca iştahı da kapatıyor.

10/15

AVOKADO


Kolesterolü ve kan şekerini düşüren avokado, ayrıca iştah kesiyor. Çok az miktarda tüketilen avokado dahi uzun süreli tokluk hissi sağlayabilir.

11/15

TARÇIN


Kan şekerini düşürmeye ve diyabetle savaşmaya yardımcı olan besinler arasında ayrıcalıklı bir konuma sahip olan tarçın, önemli bir iştah kapatıcı haline getiriyor.

12/15

WASABİ


Fazla kilolarla mücadele etmek için en etkili doğal silahlardan biri olan wasabi, en etkili doğal iştah bastırıcılar arasında yer alıyor.

13/15

YOĞURT


Düzenli olarak tüketildiğinde metabolizmanın hızlanmasına ve sindirimin kolay hale gelmesine katkı sağlayan yoğurt ayrıca Bağırsak sağlığını korumaya ve kemiklerin güçlenmesine de yardımcı oluyor.

14/15

SOMON


İyi bir protein kaynağı olan somon, yüksek protein içeren diyetlerin tokluk hissinin daha uzun süreli olmasına olanak sağlıyor.