Havalimanlarından son görüntüler

THY ve Pegasus gibi büyük havayolu şirketlerinden uçuşların normale döndüğü yönünde açıklamalar geldi. Yaşanan darbe girişimi nedeniyle havayollarının basılması ve uçuşların iptal edilmesi nedeniyle binlerce yerli yabancı yolcu mağdur olurken, işleyişin düzelmesinin ardından havalimanlarında uçaklarını bekleyenlerden fotoğraflar ajanslara düştü.

16.07.2016 21:04:00

Yayın Tarihi

16.07.2016 21:11:00

Güncelleme Tarihi
1/24

Diğer yandan Türk Hava Yolları (THY), darbe girişimi nedeniyle yaşananlardan dolayı 925 seferini iptal etti. Türk Hava Yolları, internet sitesi üzerinden uçuşların bugün saat 14.00 itibariyle normale döndüğü açıkladı ve yolcuların şirketin internet sitesi üzerinden kontrollerini yapmalarını istedi. Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, biletlerin 24 Temmuz'a kadar ücretsiz değiştirileceğini açıkladı.

2/24

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, havayolu şirketi, Türkiye'de yaşanan politik huzursuzluk nedeniyle bazı yurtiçi ve yurtdışı seferlerini iptal etti.

3/24

Yolcuların, seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.thy.com adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmeleri istendi. THY internet sitesinde açıklanan listeye göre, toplam 925 seferin iptal edildiği görülüyor.

4/24

THY’nin internet sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:“Değerli Yolcularımız,Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki operasyonumuz normale dönmüştür. Türk Hava Yolları uçuş operasyonuna dair güncel bilgilendirmeleri iletişim kanallarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Değerli yolcularımıza ve aziz milletimize saygı ile duyurulur.”Öte yandan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, tüm seferlerin THY güvencesi altında olduğunu belirterek yolcuların biletlerini kayıtsız şartsız değiştireceklerini söyledi.TÜRK halkına geçmiş olsun dileğinde bulunan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, uçuşların bugün saat 14.00’ten itibaren düzenli olarak başladığını söyledi. Aycı, "Uçamayan, erteleyen tüm vatandaşlarımızın biletleri güvence altındadır. Kayıtsız şartsız değiştirilecektir" dedi.

5/24

CNN TÜRK’e telefonla bir açıklama yapan İlker Aycı, şunları söyledi:

6/24

" Şu ana kadar Atatürk Havalimanı’na gelen ancak olağan üstü durum nedeniyle başka güvenli havalimanına yönlendirdiğimiz uçak sayısı 35’dir. Başka güvenli alanlara yönlendirdik. Buralarda yolcularımızla ilgilenildi. Operasyonda uçaklarımız başarıyla indiler. Sağ salim personelimiz de tahliye edildi. Olay nedeniyle 132 seferimiz iptal edildi. Bugün itibariyle Atatürk Havalimanı’ndan 183 çıkış planladık. 116 adet de Atatürk Havalimanı’na geliş planladık. Aynı şekilde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 69 çıkış planladık. Yine Sabiha Gökçen’de de kapasite artışı oldukça uçuş kapasitemizi arttıracağız. Dün itibariyle iptal ettiğimiz bazı uçuşlarımızı da bu gün birleştirerek bu vatandaşlarımızı uçurmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Tüm yolcularımız, tüm vatandaşlarımız hava yolu sitelerinden ilan edilen, ertelenen iptal edilen ya da yapılamayan uçuşlarımızı lütfen takip etsinler. Çağrı merkezinde yoğunluk olduğu taktirde internet sitelerimizden bu bilgiye ulaşabilirler. Uçamayan, erteleyen tüm vatandaşlarımızın biletleri güvence altındadır. Kayıtsız şartsız değiştirilecektir."

7/24

PEGASUS: UÇUŞLAR BAŞLADI, 81 UÇUMUZ DAHA VAR

8/24

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, uçuş ekiplerimizi havalimanı yakınlarındaki otellerde konaklattık ve işler normale dönünce hemen göreve geçtiler. Şu an itibariyle uçuşlarımız başladı. 81 uçuşumuz daha var. Bir takım sıkıntılar ve yiyecek ve içecek de sıkıntı var ama ben demokrasi için böyle sıkıntıların yaşanabileceğini düşünüyorum. CNN Türk yayına konuşan Nane, "Şirketimiz bundan sonraki seferlerin ufak tefek aksaklıklarla da olsa uçuşlarımız devam edecek. 24 Temmuz'a kadar uçak biletlerini bedelsiz değiştirme kararı aldık. Şu ana kadar kalan uçuşlarımız için bir sıkıntı görünmüyor" diye devam etti

9/24

Havalimanlarından kareler...

10/24
11/24
12/24
13/24
14/24
15/24
16/24
17/24
18/24
19/24
20/24
21/24
22/24
23/24