Hizmet ayağınıza geldi! Evlerin kapısında ekmek satışı

Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu illerde fırıncılar, ekmeği vatandaşların binalarının kapılarına kadar götürerek satışına başladı.

11.04.2020 15:12:00

Yayın Tarihi

11.04.2020 15:25:00

Güncelleme Tarihi
1/40

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, 30 Büyükşehir ile Zonguldak'ta, saat 00.00'dan itibaren iki günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, vatandaşlar ekmek fırınları ve marketlere akın etti

2/40

Sabah erken saatlere kadar hazırlık yapılan fırıncılar, mahallelerde satışa başladı.

3/40

Servis araçlarına konulan ekmekler, mahallelerde vatandaşın ayağına kadar gitti.

4/40

VATANDAŞ MEMNUN

Zonguldak'ta kız kardeşiyle birlikte yaşayan Gülseren Gülbaz, yasağı gece öğrendiklerin söyleyerek, "Biz yaşlıyız. Ekmek satıldığını duyduk. Sağ olsunlar kapımıza kadar getirdiler. Teşekkür ediyorum" dedi.

5/40

Arzu Kaya ise, "Ekmek arabası geldi, biz de ekmeğimizi aldık. Hizmetten memnunuz. Olması gereken oldu. Herkes yasağa uysun. Teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

6/40

Ekmek fırını sahibi Yaşar Akyıldız "Biz sokak aralarında evlere ekmek servis etmek derdinde değildik. Ama sabahtan beri telefonlarımız susmadı. Çoğu devamlı müşterimiz bizi arayarak ekmek istedi. Biz de böyle bir servis yapmaya mecbur kaldık. Fakat çok zor. Çok zorlanıyoruz. İnsanlar bir an evvel benim sepetime ekmek koy diyor. Ama yine hizmet ediyoruz. İnsanlara hizmet güzel bir şey. İnsanların duasını alıyoruz" dedi.

Öte yandan Kartal'da da bir fırıncı kamyonetiyle sokak sokak gezerek ekmek sattı

7/40

Fadime Maytap isimli bir vatandaş, “Çok teşekkürler ederiz, Allah razı olsun hepinizden” dedi.

Ekmeği iple aşağı sarkıttığı sepetle alan Şule Kara, “Bugünlerin geçeceğine inanıyoruz. İnşallah daha sağlıklı, nice güzel günlere, hep birlikte” diye konuştu.