Euronews ve Halk TV'den inanılmaz Yenikapı yalanı! 'Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki araç kuyruğu' fotoğrafını 'Yenikapı' fotoğrafı diye verdiler

İBB Başkanı İmamoğlu, Yenikapı'ya 'lüks makam aracı' diye zabıta, aşevi ve dondurucu araçları ile diğer bazı hizmet araçlarını getirterek bir siyasi şova imza atmıştı. Halk TV ve Euronews ise İmamoğlu'nun algı operasyonunu desteklemek adına etik dışı bir yalana başvurarak 'Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki araç kuyruğu' fotoğrafını 'Yenikapı' fotoğrafı diye servis etti.

6.09.2019 08:22:00

Yayın Tarihi

6.09.2019 12:46:00

Güncelleme Tarihi
1/6

31 Mart seçimleri öncesinde ve sonrasında İstanbul'da binlerce lüks makam aracı olduğunu iddia eden ancak bu iddiasını bir türlü ispatlayamayan Ekrem İmamoğlu, vatandaşlara hizmet için kullanılan ve aralarında zabıta araçları, aşevi araçları ve dondurucu da bulunan araçları 'makam aracı' diye Yenikapı'ya getirterek sergiledi.

2/6

Bu skandala, Euronews isimli sözde uluslararası haber ajansı, ve Halk TV, Kapıkule Sınır Kapısı'nda bekleyen araçların görüntüsünü, İmamoğlu'nun Yenikapı'da sergilediği "israf araçları Yenikapı'ya getiriliyor" başlığını atarak yayınladı.

3/6

FOTOĞRAFIN ORİJİNAL HALİ Halk TV ve Euronews'in 'Yenikapı' diye yayınladığı fotoğrafın aslını Anadolu Ajansı geçmişti. Fotoğrafta, Kapıkule Sınır Kapısı'nda gümrük geçişleri sırasında oluşan kuyruk görülüyor...