Derbi heyecanını ilk kez yaşayacaklar

Bir tarafta Galatasaray, diğer tarafta Beşiktaş... İki takımın kadrolarında birbirinden tecrübeli futbolcular yer alıyor. Ancak derbi heyecanını ilk kez yaşayacak isimler de göze çarpıyor.

4.05.2019 11:25:00

Yayın Tarihi

5.05.2019 10:10:00

Güncelleme Tarihi
1/5

Kostas Mitroglou, eski takımlarında derbi mücadelelerde zorlu rakiplerine karşı iyi grafik çizdi.Yunan golcü, ezeli rakiplerine karşı 20 kez ağları sarstı.

2/5

Sezon başında takıma katılan ve sakatlığı nedeniyle ligin ilk yarısında siyah beyazlılara karşı görev yapamayan Emre Akbaba da bu listede var.

3/5

Beşiktaş’ta 3 futbolcu bu heyecana ortak olacak. Devre arasında takıma dahil olan; Nicolas Isımat Mirin ve Shinji Kagawa ile, sezon başında transfer edilen Enzo Roco, ilk kez sarı kırmızılı ekibe karşı forma giymeyi bekliyor.

4/5

Siyah beyazlılarda bu isimlerden en dikkat çekeni ise Japon Yıldız Kagawa. İngiltere ve Almanya liginde birçok zorlu maça çıkan tecrübeli oyuncu, bu karşılaşmalarda 8 kez ağları havalandırdı, 8 de gol pası verdi. Beşiktaş formasıyla sadece Fenerbahçe derbisine çıkan Kagawa, o karşılaşmada Burak Yılmaz’a asist yapmıştı.