Depremden ilk görüntüler geldi!

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 4.17'de 7,4 büyüklüğünde deprem olurken Gaziantep'te de büyüklükleri 6,4 ile 6,5 olan iki deprem meydana geldi. Deprem Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa'da da hissedildi. Deprem bölgesinden ilk görüntüler geldi.

6.02.2023 06:12:00

Yayın Tarihi

6.02.2023 06:12:00

Güncelleme Tarihi
1/91

Başkan Erdoğan, depremin ardından Kahramanmaraş Valisi Coşkun'u arayarak bilgi aldı

2/91

7,4 büyüklüğündeki deprem, 7 kilometre derinlikte oldu.

3/91

GAZİANTEP'TE 6.4'LÜK DEPREM

Gaziantep'te 6,4 büyüklüğünde deprem

Öte yandan AFAD, saat 04.26'da merkez üssü Gaziantep'in Nurdağı ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

4/91

Meydana gelen deprem sonra Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve ülkemizin pek çok yerinde hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir.

5/91

Depremden etkilenen bölgelere arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle sevk edilmiştir. İçişleri ve Sağlık Bakanlığımız, AFAD, Valiliklerimiz ve diğer tüm kurumlarımız çalışmalarına hızla başlamıştır.

6/91

Biz de yaşanan deprem sonrası başlatılan çalışmaları koordine ediyoruz. Yaşadığımız bu felaketi inşallah hep birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatmayı temenni ediyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

7/91

VATANDAŞLAR SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Kahramanmaraş'ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay'da da hissedilen deprem nedeniyle bazı vatandaşlar binalardan çıkarak dışarıda bekledi.

8/91

TÜM BİRİMLER TEYAKKUZ HALİNDE: ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kahramanmarş'ta meydana gelen depremin ardından Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde 8 katlı bina yıkıldı. Olay yerinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.