Başkan Erdoğan'ın yeğeni deniliyor şehir efsanesi mi gerçek mi? Nejat İşler açıkladı!

Dizi oyuncusu Nejat İşler'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeni olduğu iddiası sonunda açıklığa kavuştu.

12.11.2019 10:29:00

Yayın Tarihi

12.11.2019 14:42:00

Güncelleme Tarihi
1/14

Ekranların ünlü oyuncularından Nejat İşler, ekşiSözlük platformunda sevenleriyle bir araya geldi. Yazarlardan gelen soruları yanıtlayan İşler, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeni misiniz, akrabalığınız var mı?” sorusunu da yanıtladı.

2/14

Nejat İşler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile herhangi bir akrabalık bağının olmadığını, söylentilerin 'şehir efsanesi' olduğunu açıkladı. Ama ilginç bir tesadüf de var.

3/14

Nejat İşler'in verdiği cevaplar şu şekilde: - "Yok. Ama enteresan, gerçek yeğeni benim mahalleden arkadaşım, Ali." - "Şehir efsanesi."

4/14

Nejat İşler nereli? Nejat İşler, 28 Şubat 1972 yılında İstanbul'un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu.

5/14

Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı.Nejat'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa'dan t-shirt alıp Teşvikiye'de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.

6/14

İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler, askerlik için bölümü okumaktan vazgeçti. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı. 1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur'dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı.Asıl popülerliğini ise Gülbeyaz ve Aliye adlı dizilerde yakaladı.

10/14
11/14
12/14
13/14