Abdullah Gül'e sarılıp muhabbet eden çocuk büyünce terörist oldu, çatışmada öldürüldü

Tunceli'de sürdürülen operasyonlarda öldürülen teröristin 7 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile kucaklaştığı ortaya çıktı

25.10.2016 16:04:00

Yayın Tarihi

25.10.2016 16:26:00

Güncelleme Tarihi
1/8

Geçen yıl dağa çıkarak terör örgütüne katıldığı belirtilen Koç'un cenazesi, bugün ailesi tarafından Tunceli'de toprağa verildi.

2/8

Kutu Deresi Vadisinde 16- 18 Ekim tarihleri arasında düzenlenen hava destekli operasyonda ölü ele geçirilen 13 PKK'lı teröristten birinin Tunceli'den geçen yıl örgüte katılan Uğurcan Koç olduğu ortaya çıktı.

3/8

Ortaokul ikinci sınıfta okulu terk ederek boşta gezen, anne ve babası ayrılan, bir süre şehirlerarası otobüslerde muavin olarak çalışan Uğurcan Koç'un, 18 yaşına geldiği sırada mahkemeye başvurarak yaşını büyütüp askere gittiği ve askerliğinin bitmesine 6 ay kala aşırı kilosu nedeniyle çürük raporu aldığı belirtildi.

4/8

Geçen yıl Ağustos ayında PKK'ya katılan Uğurcan Koç'un ortaokul öğrencisi iken, 5 Kasım 2009 yılında kenti ziyaret eden dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile kucaklaşıp bir süre sohbet ettiği de ortaya çıktı.

5/8

"MUNZUR'A BARAJ İSTEMİYORUZ" DEMİŞ Tunceli'ye 5 Kasım 2009 tarihinde gelen dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cemevinden çıktığı sırada kalabalık içinde bulunan Uğurcan Koç'un kendisine seslenmesi üzerine yanına çağırdığı ve onunla kucaklaştığı belirtildi.

6/8

O tarihteki görüntülerde Uğurcan Koç'un, Abdullah Gül'ün yanına giderek elini öpmeye çalışıp sarıldığı ve "Munzur'a baraj istemiyoruz, Munzur'a uzanan eller kırılsın" dediği görüldü.

7/8

Uğurcan Koç'un cenazesi ailesi tarafından Malatya Adli Tıp kurumundan alınarak Tunceli'te toprağa verildi. (DHA)