• Bist 100
  119196
 • Dolar
  6,0855
 • Euro
  6,5824
 • Altın
  313,5420
İstanbul
6 / 10
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
11 Haziran 2019 Salı 09:22:00 | Son Güncelleme: 11 Haziran 2019 Salı 09:22:25

TOKİ Ankara kura sonuç listesi! TOKİ Ankara Sincan kura isim listesi!

TOKİ Ankara kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ Ankara Sincan kura sonuç listesi yayınlandı mı? sorularının yanıtları herkes tarafından merak ediliyor. TOKİ Ankara Sincan kura sonuç listesi yoğun olarak araştırılıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Ankara Sincan'da dar ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 2 bin 401 evin kurası bugün yapılıyor. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda TOKİ tarafından Türkiye'nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilen 50 bin yeni sosyal konutun kuraları devam ediyor. Sincan Saraycık TOKİ projesinde yer alan 2 bin 401 konutun kurası bugün saat 11.00'de Sincan Kapalı Spor Salonu'nda noter huzurunda yapılıyor. TOKİ Ankara kura sonuçlarına haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler...

TOKİ Ankara kura sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı ucuz konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Ankara Sincan'da dar ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 2 bin 401 evin kurası bugün gerçekleştiriliyor.  TOKİ tarafından Türkiye'nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilen 50 bin yeni sosyal konutun kuraları devam ediyor. Sincan Saraycık TOKİ projesindeki 2 bin 401 konutun kurası bugün saat 11.00'de Sincan Kapalı Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştiriliyor. TOKİ Ankara kura sonuçları hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler... 

TOKİ ANKARA KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 
TOKİ Ankara kura sonuçları 11:00'de başlayan kura çekiminin ardından açıklanacak. 

TOKİ ANKARA SİNCAN KURA SONUÇ LİSTESİ!
TOKİ Ankara Sincan kura sonuç listesi açıklanır açıklanmaz haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. 

TOKİ ANKARA SİNCAN KURA SONUÇ SORGULAMA

TOKİ ANKARA SİNCAN PROJESİ

Başvuruları 6 Mart-19 Nisan'da yapılan konutların bin 551'i alt gelir, 850'si orta gelir grubunda bulunan vatandaşlara yönelik satışa sunuldu. Alt gelir grubunda satışa sunulan konutların yüzde 25'i emeklilere, yüzde 10'u şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, yüzde 5'i ise engellilere ayrıldı.

Alt gelirli vatandaşlara yönelik 2+1 nitelikte bin 551 konut, 142 bin lira bedel ve 475 lira taksitle, orta gelir grubuna yönelik 3+1 nitelikte 850 konut ise 209 bin lira bedel ve bin 928 lira taksitle satışa sunulmuştu.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NASIL YAPILACAK?
“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecek. Kura tarihi daha sonra ilan edilecek.
1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
2) “En Az %40 Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %25’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.
4) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;
1- T.C. vatandaşı olması,
2- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması
4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,
5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800 TL olması gerekmektedir.) (3+1 Konut tipi hariç)
6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
7- Ayrıca, konut başvuruları yapacak vatandaşların;
- 2+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 25 yaşını tamamlamaları;
- 3+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 18 yaşını tamamlamaları gerekiyor.