0530 708 54 54
0530 708 54 54
07 Mart 2017 Salı 13:00:00 - Güncelleme:07 Mart 2017 Salı 13:04:00

SGK müjdeyi verdi... Emekliye promosyon ödemesi ne zaman yatacak? Hangi banka ne zaman ödeyecek?

11.5 milyon emekliye promosyonda başvuru ve ödeme süreci başladı. 1.4 milyonu aşkın emekli şimdiden promosyonunu aldı. Promosyonda 3 yıllık dönem için taban tutarlar maaşa göre 300, 375, 450 lira olurken; bazı bankaların daha fazlasını teklif etme hazırlığı yaptığı belirtiliyor. Bu arada Ziraat Bankası, işlemlerini gerçekleştiren emekli müşterilerine promosyon ödenmesine ilişkin ödeme takvimini duyurdu.

 

Emekliye promosyon ödemesi ne zaman, hangi banka ne zaman ödeyecek gibi sorular sorulmaya başlandı. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Denizbank gibi bankaların promosyon ödemeleri ne zaman yatacak sorularını yöneltmeye başladı. Peki, TC Kimlik Numaralarına göre gerçekleşecek olan emekliye promosyon ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak? Bu çerçevede TC kimlik numarasının son hanesi "sıfır" ve "2" ile bitenlere ödemenin Mart ayından itibaren yapılacağı belirtilen açıklamada, kimlik numarasının son hanesi "4" ve "6" ile bitenlere ödemenin Nisan ayından itibaren, "8" ile bitenlere ise ödemenin Mayıs ayından itibaren yapılacağı bildirildi.

 

DENİZBANK PROMOSYON ÖDEMELERİ

Denizbank, promosyon ödemelerinin hangi tarihte gerçekleşeceğine dair açıklamayı resmi İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirmedi. İşte, bankanın bu konuda yaptığı açıklamanın detayları;

 

"Promosyon ödemesi emekli maaş tutarı dikkate alınarak yapılacaktır.

 

Aylık 1.000 TL altında maaş alanlara 300 TL,
Aylık 1.000 TL ile 2.000 TL arasında maaş alanlara 375 TL,
2.000 TL ve üzeri maaş alanlara 450 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon kazanabilmek için; şubelerimizden veya alternatif kanallardan başvuruda bulunmanız ve maaşınızı 3 yıl süre ile bankamızdan alacağınıza ilişkin kampanya beyannamesini onaylamanız yeterli olacaktır.

 

Promosyon bedeli peşin olarak hesabınıza yatırılacaktır.

 

Bankamızdan birden fazla emekli maaş alan emeklilerimize, ödenecek promosyon tutarı maaş tutarlarının toplamı dikkate alınarak hesaplanacaktır.

 

18 yaş altında emekli maaşı alan müşterilerimiz;
Anne veya babasının velayetinde bulunmayanlara promosyon ödenecektir.
Anne veya babasının velayeti altında bulunanlara ise kendi gelir/aylık tutarı ile Banka aracılığıyla gelir/aylık alan anne veya babasının gelir/aylıkları tutarı toplamını esas alarak velisine promosyon ödemesi yapılacaktır."

 

VAKIFBANK EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMELERİ

Vakıfbank emekliye promosyon ödemeleri için takvim belirlendi. Buna göre başvurular, TC kimlik numarasına göre gerçekleşecek. İşte, bankanın yapmış olduğu açıklamanın detayları;

 

"TC Kimlik numarası 0 ve 2 ile biten emeklilerimiz 1 Mart 2017 tarihi itibariyle,

 

TC Kimlik numarası 4,6 ve 8 ile biten emeklilerimiz ise 1 Nisan 2017 tarihi itibariyle promosyon ödemesi için en yakın Bankamız Şubesine başvurabilir.

 

1 aya isabet eden emekli maaşı tutarı;

1.000 TL’ye (1.000.-TL hariç) kadar olanlara 300,00.-TL,
1.000 TL - 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olanlara 375,00.-TL,
2.000 TL ve daha fazla olanlara 450,00.-TL,
3 (üç) yıllık süre için peşin ve nakdi olarak promosyon ödemesi yapılacaktır."

 

HALKBANK PROMOSYON 2017 PROMOSYON ÖDEMESİ

Halkbankası promosyon ödemesi için gerekli resmi açıklamayı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirdi. İşte, açıklamanın detayları

 

"Bankamız aracılığıyla SGK emekli maaş ödemesi yapılan müşterilerimizin promosyon ödemelerine,

1 Mart 2017 tarihi itibari ile başlıyoruz. Bankamızca;

1.000 TL altında emekli maaş alanlara: 300 TL
1.000 TL ile 2.000 TL arasında emekli maaş alanlara: 375 TL
2.000 TL üzerinde emekli maaş alanlara: 450 TL
Tutarında 3 yıl için brüt maaş toplamına göre peşin promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon ödeme işlemleri; müşterilerimizin TC Kimlik Numaralarının son hanesine göre aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Promosyon Ödeme Takvimi
TCKN Son Hanesi
Ödeme Dönemi
0-2 Mart 2017
4-6 Nisan 2017
8 Mayıs 2017"

 

TEB’DEN EMEKLİYE ÖZEL PROMOSYON ÖDEMESİ

Türk Ekonomi Bankası (TEB) emeklilere banka promosyonu verilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile protokol imzaladı. Yeni emekli olan, mevcutta emekli olup başka bankadan aldığı emekli maaşını TEB’e taşıyan emekliler, 3 yıl boyunca emekli maaşlarını TEB’den alacaklarını taahhüt etmeleri karşılığında maaş aralıklarına göre peşin promosyon ödemesi alabilecekler.

 

3 yıllık anlaşma kapsamında emekli maaşı 1.000 TL’ye (1.000 TL hariç) kadar olanlara toplam 300 TL; 1.000 - 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olanlara toplam 375 TL ve 2.000 TL ve üzerinde olanlara ise toplam 450 TL promosyon ödemesi yapılacak.

 

TEB, hazırladığı paket kapsamında emeklilere özel ek faydalar da sağlayacak. Paket kapsamında promosyon ödemelerine ek olarak emeklilerin kredi kartı alması ve kredi kartından 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesi durumunda kredi kartlarına ilave 50 TL değerinde bonus verilecek. Böylece emekli maaş müşterilerine sunulan avantaj 500 TL’ye kadar ulaşmış olacak. Emeklilerin aldığı kredi kartlarından da kart üyelik ücreti alınmayacak.

 

Emekli müşterileri için özel müşteri hizmeti hattı da kuran TEB, emeklilerin bu hattan ve internet bankacılığından yapacakları eft ve havale işlemlerinden ücret almayacak. Özel faizli ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, günlük nakit çekim imkanı sunan Marifetli Hesap ile birikimlerine yüksek faiz ve ATM’lerden yüksek çekim limiti TEB’in emeklilere özel paketinde yer alan diğer hizmetler arasında yer alıyor. 

Emeklilerin promosyondan yararlanmaları için TEB şubelerine başvurmaları gerekiyor.

 

ZİRAAT BANKASI PROMOSYON ÖDEMESİ HANGİ GÜN?

Ziraat Bankası promosyon ödemeleri için gerekli bilgilendirmeyi gerçekleştirdi. İşte, bankanın yapmış olduğu resmi açıklama;

"SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimize Bankamızca;

1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL,,

1.000 TL ila 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL,

2.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 450 TL tutarında olmak üzere,

3 yıllık peşin promosyon ödenmesi yapılacaktır.

 

Emekli aylıklarını Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimizin promosyon ödemesinden faydalanabilmesi için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Bankamız aracılığı ile alacaklarına dair başvuruda bulunmaları yeterli olacaktır.

 

Bankamızdan birden fazla emekli maaş ödemesi alan müşterilerimiz için, ödenecek promosyon tutarı; maaş tutarları toplamına göre hesaplanacaktır.

 

18 yaşını doldurmuş emekli maaş ödemesi alan her emeklimiz uygulamadan yararlanabilecek olup; 18 yaş altında emekli maaşı alanlar için ödeme Bankamızdan maaş almakta olan velilerine yapılacaktır. Veliye ödenecek promosyon tutarı çocuklarının ve kendisinin maaş tutarları toplamına göre hesaplanacaktır.

 

Promosyon ödemesine ilişkin süreci müşterilerimizin TCKN son hanelerine göre aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

 

Promosyon Ödeme Takvimi

TCKN Son Hanesi
Ödeme Dönemi
0-2 Mart 2017
4-6 Nisan 2017
8 Mayıs 2017"

 

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Bazı bankaların promosyon ödemelerine başladığını belirten SGK Başkanı Bağlı, "TC kimlik numaralarının sonu 0-2 olanlar Mart, 4 ve 6 olanlar Nisan, 8 olanlar ise Mayıs ayı içerisinde promosyonlarını alacaklardır" dedi. Promosyon için emeklilerin 3 yıl maaşını başka bankaya taşımayacağını taahhüt etmesinin yeterli olduğunu vurgulayan Bağlı, "Otomatik ödeme, kredi kartı, kredili mevduat hesabı veya benzeri diğer finansal ürünleri kullanma zorunluluğu asla söz konusu değildir" diye konuştu..

 

Emekliye promosyon TC numarasına göre ödeme tarihleri

Ziraat Bankası, işlemlerini gerçekleştiren emekli müşterilerine promosyon ödenmesine ilişkin ödeme takvimini duyurdu.

 

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada Ziraat'in, emekli müşterilerle ilgili promosyon ödeme sürecinin oluşturulmasında etkin rol alarak, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile protokol imzalayan ilk banka olduğu ifade edildi.

Emekli müşteriler için sistemsel alt yapı ve süreçlerin ivedilikle hazır hale getirildiği belirtilen açıklamada, 20 Şubat itibarıyla fiili olarak emekli maaş promosyon ödeme sürecini başlatan ilk bankanın Ziraat Bankası olduğu kaydedildi.

 

Açıklamada, bu süreçte, emekli müşterilerin sadece şubelerimizden değil, internet sitesinden ve çağrı merkezinden de maaş promosyonları ile ilgili detaylı bilgi alabileceği bildirildi.

 

Ek olarak emekli müşterilerine çağrı merkezinden ve internet şubesinden taahhütname verme imkanı sunulduğu ifade edilen açıklamada, bugüne kadar tüm kanallar aracılığıyla 400 bini aşkın müşteriye promosyon ödemesi gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

 

Açıklamada, Ziraat Bankası ile işlemlerini gerçekleştiren emekli müşterilere promosyon ödenmesine ilişkin takvimin SGK ile yapılan anlaşmayla belirlendiği ifade edildi.

 

Bu çerçevede TC kimlik numarasının son hanesi "sıfır" ve "2" ile bitenlere ödemenin Mart ayından itibaren yapılacağı belirtilen açıklamada, kimlik numarasının son hanesi "4" ve "6" ile bitenlere ödemenin nisan ayından itibaren, "8" ile bitenlere ise ödemenin mayıs ayından itibaren yapılacağı bildirildi.

 

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX