0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
27 Şubat 2023 Pazartesi 16:30:00 - Güncelleme:27 Şubat 2023 Pazartesi 16:30:00

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan depremzedelere 100 milyon liralık nakdi yardım

Kaynak: AA

ABONE OL

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, AFAD, Kızılay ve Ahbap aracılığıyla depremzedelere 100 milyon TL (5 milyon avro) nakdi yardımda bulunuyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılan açıklamaya göre, depremin yaşandığı bölgeye ilk andan bu yana yoğun destek sevkiyatı yapan, deprem felaketinin ardından yardım seferberliği ilan eden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı depremzedelere desteğini sürdürüyor.

Şu ana kadar Sabiha Gökçen'den kalkan 803 uçak ile 127 bin 277 personel afet bölgelerine sevk edilirken, inen 738 uçak ile de 135 bin 563 depremzede tahliye edildi.

Yardımların düzenli ve etkili bir şekilde bölgeye ulaştırılması için diğer kurumlarla koordinasyon içinde faaliyet yürüten Sabiha Gökçen Havalimanı, AFAD, Kızılay ve Ahbap aracılığıyla depremzedelere 100 milyon TL (5 milyon avro) bağışta bulundu.

SAHRA HASTANESİNDE 24 SAAT AMELİYAT HİZMETİ

Verilen bilgiye göre, vatandaşlarından, iş dünyasından, resmi kurumlardan ve STK'lerden gelen yardımları afet fonunda toplayarak Türkiye ve Suriye'ye destek olan Malezya hükümeti, depremin ilk günü 75 kişilik uzman Özel Afet Yardım ve Kurtarma Ekibi (SMART) göndermişti.

Arama kurtarma faaliyetlerinde çalışan Malezya Afet Yönetim Kurumu NADMA'ya bağlı 142 uzmanın yanı sıra Malezya hükümetinin destek için gönderdiği ve aralarında cerrah, göz doktoru ve çocuk doktorlarının da yer aldığı 108 askeri hekim, Adıyaman'da kurulan sahra hastanesinde depremzedelere 24 saat tetkik, tedavi ve ameliyat hizmeti veriyor.

Malezya'nın Türkiye Konsolosluğu'nun koordinasyonunda deprem bölgesinde konuşlanan ekipler, 6 hafta boyunca depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmaya devam edecek.

Konsolosluk, Malezya Havalimanları Holding'in Türkiye'deki yatırımı olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nın da yer aldığı ilgili kurumlarla koordinasyonu sağlayarak yardımların düzenli ve etkili bir şekilde bölgeye ulaştırılması için ilk andan bu yana yoğun çaba sarf ediyor.

"DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK"

Havalimanı bünyesinde başlatılan "Desteğiniz Güç Verir" kampanyasıyla Sabiha Gökçen bünyesindeki işletme ve çalışanlardan toplanan 17 ton yardım malzemesinin Kızılay'ın Antakya'daki merkezine ulaştırılmasının ardından yapılan açıklamada İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yönetimi tarafından şunlar kaydedildi:

"Afetten etkilenen kardeşlerimizi desteklemek, dayanışma ruhunu yaşatmak ve yaraları biraz da olsa sarabilmek adına, Sabiha Gökçen Havalimanı/ Malezya Havalimanları Holdings olarak AFAD, Kızılay ve Ahbap aracılığıyla depremzedelere 5 milyon avro, yaklaşık 100 milyon TL ilave yardımda bulunuyoruz. Bölgeye gerekli yardımların ulaştırılabilmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Desteğimiz devam edecek."

Etiketler : sabiha gökçen havalimanı depremzede nakdi yardım
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX