0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Ocak 2023 Çarşamba 09:40:00 - Güncelleme:25 Ocak 2023 Çarşamba 09:40:00

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: EYT maliyetini hesapladık, bütçemizi ona göre ayarladık

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonun kademeli olarak düşürülmesi gerektiğini söyledi, marketlere indirim çağrısı yaptı. Bakan Nebati, EYT konusunda da “Maliyetini hesapladık, kasayı çok güçlü tuttuk” açıklamasında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bakan Nebati, enflasyonun üretim, yatırım ve istihdam artışını engelleyecek şekilde keskin düşürülmesi yerine kademeli gerilemesinin sağlanacağını belirtti.

Aralık ayında enflasyon artışındaki hızın düştüğüne dikkati çeken Nebati marketlere indirim çağrısında bulundu:

"Marketlerde gıda fiyatlarını bir kısmı sabitliyor, bir kısmı indirim yapıyor, bir kısmı belli sürelerle ilgili teminatlar vermeye başladı. Giyim, ayakkabı sektöründe indirimler başladı. İndirimlerin devamını bekliyoruz."

"BÜTÇEMİZİ EYT'YE GÖRE AYARLADIK"

Bakan Nebati, EYT konusunda da hazinenin gerekli hazırlıkları yaptığını ifade etti,

"Maliyetini hesapladık, bütçemizi ona göre ayarladık. Kasayı çok güçlü tuttuk. Vatandaş net olarak bilsin, paramız hazır. Prosedürün tamamlandığı gün hesaplarına girer" açıklamasında bulundu.

Etiketler : nureddin nebati eyt enflasyon
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX