0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
07 Mart 2022 Pazartesi 17:55:00 - Güncelleme:07 Mart 2022 Pazartesi 17:55:00

Bakan Nebati'den ayçiçek yağı açıklaması: ''Yağ stoku bitmiştir'' diyenler bu ülkeye ihanet ediyor

Kaynak: DHA

ABONE OL

Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni'nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, '(Ayçiçek yağıyla ilgili) Yokmuş gibi hareket etmeye sevk eden, 'yağ stoku bitmiştir, gidip alın' diye yönlendirenler bu ülkeye sadece ve sadece ihanet ediyorlar' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması ödül töreninde konuştu. Bakan Nebati sosyal medyada yayılan yağ kuyruğu gibi görüntülere ilişkin yaptığı konuşmada bu spekülasyonları yapanların ülkeye ihanet içinde olduklarını söyledi.

Bakan Nebati küresel enflasyonun Türkiye'ye de yansımaları olduğuna dikkat çekerek, fiyat istikrarını sağlamanın birinci önceliklerinden olduğunu ifade etti.

Sosyal medyada yayılan yağ kuyruğu gibi görüntülerin spekülatif olduğunu aktaran Bakan Nebati, 'Yalan yanlış haberler yapılıyor. Yağ kuyruğu gibi haberler yapıp yağ stoğu bitmiştir diyenler ülkeye ihanet ediyorlar. Türkiye bir tarım ülkesi. Yağ kuyruğu varmış gibi gösteriyorlar bunlar ihanete varan söylemlerdir. Bunu yapanlarla iletişimimiz olacak. Bu oyunlara izin vermeyiz. Türkiye tarım ülkesidir. Türkiye'nin hiçbir şey yapmasa dahi Temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı var' dedi.

Etiketler : Bakan Nebati Temmuz ayçiçek yağımız var
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX