• BIST
  1467
 • Dolar
  7,4162
 • Euro
  8,9827
 • Altın
  439,3680
0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Haziran 2019 Salı 14:14:00 - Güncelleme:25 Haziran 2019 Salı 14:15:00

Konya lise taban puanları belli mi? Konya Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri!

Konya lise taban puanları 2019 araştırması yoğun olarak yapılıyor. Konya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimleri tüm LGS adayları tarafından merak ediliyor. Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LGS sonuçları saat 10:00'da erişime açıldı. LGS adayları ise şimdi de gözlerini tercihkere ve lise taban puanlarına çevirdiler. Liselere Giriş Sınavı (LGS) sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden öğreilebiliyor. Konya lise taban puanları 2019 verilerine haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. Konya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimleri sizler için derledik. İşte tüm detaylar...

Konya lise taban puanları 2019 güncel olarak araştırılan konuların başında yer alıyor. Konya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimleri tüm LGS adayları tarafından merak ediliyor. Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LGS sınav sonuçları bugün saat 10:00'da açıklandı. LGS sonuçlarını sorgulamak isteyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sayfası www.meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulayabilir. LGS sınav sonuçlarının erişime açılmasının hemen ardından Konya lise taban puanları, Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimleri araştırmaları yoğun olarak yapılmaya başlandı. Bizde merak edilenlerin tümünü sizler için derledik. İşte LGS tercihleri hakkında tüm detaylar... 

KONYA ANADOLU LİSESİ TABAN PUANI VE YÜZDELİK DİLİMLERİ!
Konya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimleri Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Millî Eğitim Bakanlığı Sınavlı/Sınavsız Okul Boş Kontenjan Ve Sınavlı Okul Taban Puan Bilgileri sorgulaması güncel olarak yapılabiliyor. 

LGS 2019 KONTENJANLARI VE YÜZDELİK DİLİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

LGS 2019 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

KONYA ANADOLU LİSESİ TABAN PUANI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

LGS TERCİHLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?
LGS tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmi ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek.

LGS PUAN HESAPLAMA 2019 NASIL YAPILACAK? 
Merkezî Sınava katılacak olan öğrencilerin puanı, aşağıdaki işlem basamaklarına göre tek puan türünde hesaplanacaktır.

a. Sözel ve sayısal bölümlere ait alanların her bir alt testi için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir.

b. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı; ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.

c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir.

ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır.

d. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adayların ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.

e. Her alt test için hesaplanan standart puanlar, Tablo-2’de verilen katsayılar ile çarpılarak her bir alt testin ağırlıklı standart puanları bulunur.

f. Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden muaf olan öğrencilerin Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ağırlıklı standart puanı, bu öğrencilerin o testler dışındaki diğer testlerin ağırlıklı standart puan toplamının, bu testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puan toplamına bölümünün, o testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puanla çarpılması ile elde edilir.

g. Testlerin ağırlıklı standart puanları toplanarak, Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) bulunur.

ğ. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye dâhil edilecektir.

h. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69 uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.