• Bist 100
  96031.8
 • Dolar
  5,7384
 • Euro
  6,3771
 • Altın
  275,9860
İstanbul
23 / 31
0530 708 54 54
0530 708 54 54
21 Temmuz 2019 Pazar 13:54:35 | Son Güncelleme: 21 Temmuz 2019 Pazar 14:01:58

Bakan Selçuk okul bahçesinde hayvan besleme çağrısını yineledi: "İkisi arasında sevgi kadar fark var"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul bahçelerinde hayvan besleme çağrısını yineledi. Kişisel sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Selçuk, "Müfredattaki kitaplara hayvan sevgisini anlatan bir paragraf koymakla, okul bahçesine isteyen çocuğun sevebileceği, su verebileceği, günaydın diyebileceği bir can koymak arasında sevgi kadar büyük bir fark var." ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, barınaktan sahiplendiği Pergel’i bakanlık bahçesinde besleyeceklerini duyurmasının ardından konuyla ilgili yeni bir paylaşımda bulundu. Bakan Selçuk, okul bahçelerinde hayvan besleme çağrısını da yineledi.

Resmi Instagram ve Twitter hesaplarından bir paylaşım yapan Bakan Selçuk, Pergel’i barınaktan alıp bakanlığın bahçesine götürdüklerini ve okulların da böyle bir girişimde bulunabilmesi için bir kampanya çalışmasını başlattıklarını belirtti.

“İKİSİ ARASINDA SEVGİ KADAR FARK VAR”

Bazı kesimlerce “Bir bu mu kaldı?” şeklinde gösterilen tepkilere de yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şunları kaydetti:

“Emin olun müfredattaki kitaplara hayvan sevgisini anlatan bir paragraf koymakla, okul bahçesine isteyen çocuğun sevebileceği, su verebileceği, günaydın diyebileceği bir can koymak arasında sevgi kadar büyük bir fark var.”

“MÜTHİŞ BİR GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ”

Okullarının bahçelerine hayvanları misafir eden yönetici ve öğretmenlerin fotoğraflarını kendileriyle paylaştıkça bunun müthiş bir gönüllülük hareketi olduğunu gördüğünü ifade eden Selçuk, “İnşallah okullar açıldığında her okulumuzda hayvan dostlarımızı görmek dileğiyle...” sözlerini kullandı.

İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un o paylaşımı…
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pergel’i barınaktan alıp bakanlığın bahçesine getirdik ve okullar da alabilsin diye bir kampanyanın çalışmalarını başlattık. Dediler ki “bir bu mu kaldı?” Emin olun müfredattaki kitaplara hayvan sevgisini anlatan bir paragraf koymakla, okul bahçesine isteyen çocuğun sevebileceği, su verebileceği, günaydın diyebileceği bir can koymak arasında sevgi kadar büyük bir fark var. Okullarının bahçelerine hayvanları misafir eden yönetici ve öğretmen arkadaşlarım fotoğraflarını bizimle paylaştıkça bunun müthiş bir gönüllülük hareketi olduğunu görüyorum. İnşallah okullar açıldığında her okulumuzda hayvan dostlarımızı görmek dileğiyle...

Ziya SELÇUK (@ziyaselcukprofdr)'in paylaştığı bir gönderi ()