0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Mart 2023 Salı 22:16:00 - Güncelleme:14 Mart 2023 Salı 22:16:00

Zelenskiy: Rus saldırganlığının ilk günlerinden itibaren İzlanda Urayna'yı destekliyor

Kaynak: AA

ABONE OL

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, İzlanda Başbakanı Katrin Jakobsdottir ile görüştüğünü belirterek, Rus saldırılarının ilk günlerinden itibaren Reykjavik'in aktif şekilde Ukrayna'yı desteklediğini söyledi.

Zelenskiy, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Jakobsdottir ile görüşmesinde "Rusya'nın Ukrayna'da işlediği savaş suçları nedeniyle adalet önüne çıkarılmasına ilişkin çalışmaların" ele alındığını belirtti.

Görüşmede Ukrayna'nın "barış formülü" ve yeniden inşa edilmesi konularını tartıştıklarını aktaran Zelenskiy, "İzlanda'nın yeşil enerji alanındaki deneyimini kullanma olasılıklarına odaklandım ve İzlandalı firmaları ülkemizdeki ilgili projelere yatırım yapmaya davet ettim." ifadesini kullandı.

Zelenskiy, ülkesinin tüm ortak ve müttefiklerinin desteklerinin önemli olduğunun altını çizerek, "Rus saldırganlığının ilk günlerinden itibaren Reykjavik aktif bir şekilde Ukrayna'yı destekliyor." değerlendirmesini paylaştı.

Ayrıca Zelenskiy, İzlanda'nın siyasi, mali, insani ve diğer alanlarda sağladığı desteklerini takdir ettiklerini bildirdi.

Etiketler : Zelenskiy Ukrayna sosyal medya
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX