0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Ocak 2023 Cumartesi 19:26:00 - Güncelleme:14 Ocak 2023 Cumartesi 19:26:00

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in 'Batı Trakya' ziyaretine tepki

Kaynak: AA

ABONE OL

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in iki günlük Batı Trakya ziyareti, Dostluk Eşitlik Barış Partisi'nin tepkisine yol açtı.

Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB) tarafından yapılan açıklamada, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in, Gümülcine'deki halka sesleniş konuşmasında, Batı Trakya Türk azınlığının mevcut sorunlarıyla ilgili elle tutulur hiçbir ifade kullanılmadığı belirtildi.

Miçotakis'in konuşmasında, gerçeklerle yüzleşmekten kaçındığı ve azınlığın durumu ile ilgili "pembe tablo" çizdiği kaydedilen açıklamada, hem azınlığı hem de dünya kamuoyunu yanıltmaya çalışmasının kabul edilebilir bir durum olmadığı vurgulandı.

"BÖLGEMİZE BİZE YAPILAN ZULMÜN YAKINDAN GÖRÜLMESİ İÇİN DAVET EDİYORUZ"

Batı Trakya Türk Müslüman azınlığının Yunan ve Avrupa bayrağı altında uyum içinde yaşamakla ilgili bir sıkıntısı olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Azınlığın, gösterdiği bu büyük sabrın karşılığını alamamakla, onca sorunun görmezden gelinmesi ve muhatap alınmamasıyla ilgili sorunları var. Biz de Başbakan gibi Avrupalıları bölgemize bize yapılan zulmü yakından görmeleri için davet ediyoruz."

Etiketler : Yunanistan Batı Trakya Türkleri Miçotakis
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX