0530 708 54 54
0530 708 54 54
09 Eylül 2023 Cumartesi 17:43:00 - Güncelleme:09 Eylül 2023 Cumartesi 17:43:00

Ukrayna, Karabağ'da sözde seçim yapan Ermenistan'ı kınadı

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde Ermeni güçlerinin kontrolündeki topraklarda yapılan sözde cumhurbaşkanlığı seçimlerini kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün Karabağ'da düzenlenen sözde seçimlere yönelik Ukrayna'nın tutumuna işaret edildi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığının, bugün Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde yapılan sözde cumhurbaşkanlığı seçimlerini kınadığı aktarılan açıklamada, "bu seçimlerin, uluslararası hukuk normları ve ilkelerine aykırı olduğu ve seçim sonuçlarının hükümsüz" olduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Ukrayna'nın, Azerbaycan'ın uluslararası alanda tanınan sınırları dahilinde egemenliğini ve toprak bütünlüğünü desteklediğini bir kez daha ifade ettiği ve Karabağ sorununun siyasi ve diplomatik yollarla çözülmesinden yana olduğu" kaydedildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX