0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
03 Mart 2022 Perşembe 15:30:00 - Güncelleme:03 Mart 2022 Perşembe 15:45:00

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski resti çekti: Karadeniz'in dibini görecekler, buna layıklar!

Kaynak: Akşam

ABONE OL

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin sekizinci gününde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Daha önce bu savaştan galip çıkacaklarını söyleyen ve Avrupa'ya çağrıda bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, yeni açıklamasında "Biz gerçekten güçlü olmaya devam ediyoruz. Onlar taktiklerini değiştirmek zorunda kalıyor. Onlar bizim topraklarımızda ciddi bir şey yapamadıklarını kabul etmesi lazım. Onlar Karadeniz'in dibini görecekler. Buna layıklar" dedi.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 8. gününde açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenski, "Onlar Karadeniz'in dibini görecekler. Buna layıklar." dedi.

Zelenski'nin açıklamaları şöyle; 2 yıl önce Ukrayna'da ilk korona kaydı alınmıştı. Bu zaman gerçekten çok zor geçti. Biz buna karşı iyi bir mücadele vermiştik. 1 hafta önce bizim ülkemize işgal yapıldı, Rusya bizim egemen topraklarımıza girdi. Psikolojik kompleksleri sergileyen değer askeri araçlarla ciddi bir saldırı oldu. Biz gerçekten güçlü olmaya devam ediyoruz. Onlar taktiklerini değiştirmek zorunda kalıyor. Onlar bizim topraklarımızda ciddi bir şey yapamadıklarını kabul etmesi lazım. Ruslar Odessa'yı yok etmek istiyor. Onlar Karadeniz'in dibini görecekler. Buna layıklar. Siz bizim şehirlerimizi, insanlarımızı yok etmek için geliyorsunuz. Elektriği de alıyorsunuz, susuz da bırakıyorsunuz, ilaçlarımızı da alıyorsunuz. Kendi ülkenizde bize karşı propaganda yapıyorsunuz. Bugün biz herkese yardım etmeye çalışıyoruz. Biz her evi, her şehri yenileyeceğiz.

Bugünden itibaren emekli maaşları yüzde 14 artacak. Ukrayna yurt dışından silahları almaya devam ediyor ve destek büyüyor. Biz çok zor bir dönemden geçiyoruz.

"PLANLARINI BOZDUK, ONLARI DURDURDUK"

Ukrayna lideri Volodimir Zelenskiy, Facebook hesabından yayınladığı bir önceki videoda "Düşmanın planlarını bir haftada bozduk, onları durdurduk" dedi. Rus ordusunun neden Ukrayna'da olduklarını anlamadığını ve bir kısmının ülkelerine geri kaçtığını söyleyen Zelenskiy, Rus askerlerini "Moskova'daki liderleri tarafından kullanılan aklı karışmış çocuklara" benzetti. Ukrayna lideri Konotop, Baştanka, Energodar ve Melitopol kentlerinde Rus ordusunun ilerleyişine engel olan sivillere de teşekkür etti.

ZELENSKİ'DEN BM'YE TEŞEKKÜR

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri saldırısını kınayan karar tasarısının kabul edilmesi sonrası Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, tasarıya destek veren ülkeler teşekkür ederek, "Oylamanın sonucunda küresel bir Putin karşıtı koalisyon oluştu" dedi.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının ardından Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1997'den bu yana ilk kez acil oturum çağrısıyla toplandı. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri saldırısını kınayan karar tasarısı 5'e karşı 141 oyla kabul edilirken kabul edilen tasarının ardından Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sosyal medya hesabından lehte oy veren ülkelere teşekkür mesajı yayınladı.

Zelenski tasarının benzeri görülmemiş bir şekilde kabul edildiğini belirterek, "Oy veren herkese ve her ülkeye minnettarım" ifadelerini kulladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtı bir koalisyon oluştuğunu aktaran Zelenskiy, "Oylamanın sonucunda küresel bir Putin karşıtı koalisyon oluştuğu ve işlediğini gösteriyor. Dünya bizimle. Zafer Bizim Olacak!" dedi. Oylamada, Rusya, Belarus, Suriye, Kuzey Kore ve Eritre tasarıya "hayır" oyu verirken, oylamanın sonucu Genel Kurul'da ayakta alkışlandı.

Etiketler : Volodomir Zelenski UKRAYNA RUSYA KARADENİZ
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX