0530 708 54 54
0530 708 54 54
19 Şubat 2019 Salı 11:56:00 - Güncelleme:19 Şubat 2019 Salı 14:08:00

Tapınakta İmamlık yaptığını iddia eden sapkın kadın Seyran Ateş Türkiye'ye saldırdı

Almanya'da İslam'ı değiştirme girişiminde bulunan sözde "imam" Seyran Ateş, konuşmalarında yine Türkiye'yi saldırdı. Türkiye'yi hedef alan sapkın kadın Ateş, yurt dışından gelen fonların Avrupa'daki camilerde "radikal İslam'ı beslediği" iddiasında bulundu. Almanya'nın koruduğu Ateş "Bu şartlar altında nasıl Avrupa ile uyumlu bir İslam anlayışı oluşturabiliriz?" sözleriyle İslam'ı dönüştürmeye çalıştığını itiraf etti.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki bir tapınakta 'imamlık' yaptığını iddia ederek kendi fikirlerini yaymaya çalışan Türkiye doğumlu Seyran Ateş, Türkiye'yi ve Türk imamları hedef alarak yurt dışından gelen fonların Avrupa'daki camilerde "radikal İslam'ı beslediği"ni iddia etti.

İSLAM'I TAHRİF ETMEK İSTEYEN ATEŞ: TÜRKİYE ENGEL OLUYOR

Avrupa ülkelerine yabancı fonların yasaklanması çağrısı yapan sapkın kadın Ateş, itiraf gibi açıklamada bulunarak Türkiye'den gelen fonların kendi sapkın fikirlerini engellediği itifrafında bulundu. Ateş, "Bu fonlar daha özgür ve hoşgörülü bir İslam'ın ortaya çıkmasını engelliyor." dedi.

Avrupa ile uyumlu İslam oluşturma itirafında bulunan Ateş, camilerin Türkiye'den alınması için imada bulunarak, "Kurda kuzu emanet etmezsiniz. Biz yabancı ülkelerin camilerimizi idare etmesine izin veriyoruz. Bu şartlar altında nasıl Avrupa ile uyumlu bir İslam anlayışı oluşturabiliriz?" ifadesiyle asıl amacını ortaya koydu.

"TÜRK İMAMLAR BİZİ ANLAYAMAZ"

Yaklaşık 6 milyon Türkün yaşadığı Almanya'da, 900 caminin giderleri doğrudan Türkiye tarafından karşılanmasına da dikkat çekildiği haberde, Ateş'in şu ifadeleri yer aldı:
"İmamlar buraya Türkiye'den gönderiliyor. Hepsi Türk devletinin çalışanları. Bizim buradaki, Avrupa'daki ihtiyaçlarımızla nasıl bir bağ kurabilirler?"

"LGBT'YE KARŞI İSLAMI ÖNE ÇIKARIYORLAR"

Ateş, "Demokrasiye, cinsiyet eşitliğine ve LGBT haklarına karşı bir İslam'ı öne çıkarıyorlar. Şeriat toplumu sunuyorlar. Arap, Afgan, Pakistan camileri de var, hepsinde kendi dilleri konuşuluyor. Neden Alman bir camimiz olmasın?"açıklamasında bulundu.

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX