0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Şubat 2023 Cumartesi 18:48:00 - Güncelleme:18 Şubat 2023 Cumartesi 18:48:00

Stoltenberg: Bugün Avrupa'da olan savaş yarın Asya'da olabilir

Kaynak: İHA

ABONE OL

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Bugün Avrupa'da olan savaş yarın Asya'da olabilir. Ukrayna'daki savaş, güvenliğin bölgesel değil, küresel olduğunu gösteriyor" dedi.

Ukrayna'daki savaş, güvenliğin bölgesel değil, küresel olduğunu gösteriyor` dedi. Uluslararası güvenlik politikaları konulu Münih Güvenlik Konferansı, Münih kentindeki Bayerischer Hof Oteli'nde başladı.

Konferansın ikinci gününde konuşma yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya-Ukrayna savaşına değinerek, " Ukrayna'ya Avrupa'da egemen, bağımsız bir ulus olarak kazanması ve galip gelmesi için ihtiyaç duyduğu şeyi vermeliyiz. Bazıları, Ukrayna'ya verdiğimiz desteğin tırmanmayı tetikleme riskinden endişe ediyor. En büyük risk Putin'in kazanmasıdır" ifadelerini kullandı.

"BUGÜN AVRUPA'DA OLAN YARIN ASYA'DA OLABİLİR"

Stoltenberg, Ukrayna'daki savaşın küresel bir tehdit oluşturduğunu belirterek, "Ukrayna'yı desteklemek sadece ahlaki açıdan yapılması gereken doğru şey değil. Bu aynı zamanda kendi güvenlik çıkarımız için yapılmalı. Savunmamızı güçlendirmeye devam etmemiz gerekli." şeklinde konuştu.

Etiketler : NATO ukrayna avrupa asya
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX